تریلر رونمایی I.G.I: Origins منتشر شد | رمز 32


یکی از بازی های محبوب و نوستالژیک ایرانی ها I.G.I می باشد که به تازگی نسخه جدید آن با تریلر رونمایی I.G.I: Origins منتشر شده است. با گیمر همراه باشید.

 

بازی I.G.I Origins که توسط استودیو Toadman Interactive ساخته شده است، سومین بازی از سری بازی های I.G.I می باشد که در بین بازیکنان ایرانی نیز طرفدار زیادی دارد و یک حس نوستالژیک را در بازیکنان ایجاد می کند.

قرار است این بازی همانند ۲ بازی قبل از خود حالت مخفی کاری و انجام ماموریت هایی را داشته باشد که در قلب مقر دشمنان انجام می شوند، بازی های I.G.I نیز در گذشته به همین معروف بوده اند.


بیشتر بدانید: بازی I.G.I 3: Origins معرفی شد


با توجه به تریلر رونمایی از بازی I.G.I Origins به نظر می رسد که بازی همان حالت مخفی کاری را داشته باشد ولی با توجه به این که بازی قرار است در آینده ای نزدیک منتشر شود باید شاهد گیم پلی جذاب تر و بهتر از این بازی باشیم.

با توجه به گفته ها در مورد بازی داستان این عنوان در سال ۱۹۸۰ و قبل از نسخه اول این سری که در سال ۲۰۰۰ منتشر شده بود روایت خواهد شد، شما مامور هستید تا در جاهایی که در مورد سلاح های هسته ای تحقیق می شود نفوذ کنید و کار های مختلفی در آن ها انجام دهید.

شخصیت اصلی داستان Regent نام دارد که در بخش MI6 بریتانیا کار می کند، شما قرار است در جاهای مختلفی از دنیا ماموریت های مختلف انجام دهید که به امنیت ملی نیز مربوط است.

تصاویر تریلر رونمایی I.G.I Origins

تصاویر تریلر رونمایی I.G.I Origins

با توجه به حرکاتی که از کاراکتر اصلی بازی در بازی می بینیم باید شاهد درگیری های تن به تن بیشتر در بازی باشیم، آنگونه که در تریلر نشان داده شده است درگیری های تن به تن در این بازی یک عامل اصلی برای کشتن افراد حاضر در بازی خواهند بود.

تریلر رونمایی مربوط به بازی I.G.I Origins را می توانید در زیر مشاهده کنید، این بازی در سال ۲۰۲۱ و برای تمامی پلتفرم های بازی منتشر خواهد شد، این بازی از طریق Steam برای PC قابل دسترسی خواهد بود.

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

آموزش هیرو Broodmother بازی DOTA 2 | رمز 32


هیروهای Pusher در DOTA 2 نقش بزرگی دارند و Broodmother یکی از آن هاست. با گیمر همراه آموزش هیرو Broodmother باشید.

 

هیروها در بازی DOTA 2 نقش های زیادی دارند، بعضی از هیروهای Carry هستند و در آخر بازی می توانند تاثیر اصلی خود را نشان دهند، هیروهایی نیز وجود دارند که نقش کمکی دارند که به آنها Support می گویند.

ولی بعضی از هیروها نیز هستند که نقش اصلی آنها در بازی Push دادن و خراب کردن سازه های تیم مقابل و یا ایجاد فضا برای Carry و هم تیمی هایش است تا بتوانند آیتم های مورد نیاز خود را بدست آورند و یا برای یک Gank تیمی برنامه ریزی کنند.

هیرو Broodmother مسلما یکی از بهترین هیروهای Pusher در بازی DOTA 2 می باشد که می تواند در صورتی که شرایط مهیا باشد زیر ۱۰ دقیقه ۲ تا از Tower های تیم مقابلش را نابود کند.

آموزش و یادگیری هیرو Broodmother ساده است ولی مانند بقیه هیروها به زمان احتیاج دارد تا شما بتوانید این هیرو را به بهترین صورت بازی کنید.

مجموعه مقالات آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2:

آموزش و معرفی هیرو های بازی DOTA 2 هیرو Broodmother

آموزش و معرفی هیرو های بازی DOTA 2 هیرو Broodmother

هیرو Broodmother جزو هیروهای Agility و نزدیک زن می باشد که به دلیل توانایی هایی که دارد یک هیرو Pusher عالی است، این هیرو در صورتی که شرایط مهیا باشد و هیروهای تیم مقابل توانایی های او را خنثی نکنند می توانند تاثیر بسیار زیادی در بازی داشته باشد.

یکی از توانایی های هیرو Broodmother حالت Passive دارد که در درگیری ها به شما خواهد کرد و دیگر توانایی های او را باید با دقت در درگیری های تیمی و Push دادن استفاده کنید.

هیرو Broodmother را در اکثر مواقع به عنوان هیرو Mid بازی می کنند، در صورتی که هیرو مقابل Broodmother مشکلی برای او و عنکبوت های کوچکش ایجاد نکند این هیرو به سادگی می تواند در لاین Mid برنده شود و نظم بازی تیم مقابل را به هم بزند.

توانایی ها (Spells):

Spawn of Spiderlings:

Spawn of Spiderlings

Spawn of Spiderlings

هیرو Broodmother با استفاده از این توانایی عنکبوت هایی کوچک تر از خود تولید کند که هر کدام از آنها آسیب و میزان HP مخصوص به خود را دارند، طرز استفاده از این توانایی بدین گونه است که هر کریپ و یا هیرویی که مقدار HP کمی داشته باشد و شانس کشته شدن داشته باشد را با استفاده از این توانایی مورد هدف قرار می دهید.

لحظه استفاده از توانایی Spawn Spiderlings

لحظه استفاده از توانایی Spawn Spiderlings

دلیل این کار این است که استفاده از این توانایی بر روی یک کریپ و یا هیرو یک باف منفی به مدت زمان ۲ ثانیه و همچنین آسیب Magical وارد می کند، اگر در مدت زمانی که این باف منفی بر رویشان باشد کشته شوند، عنکبوت های کوچک تر متولد خواهند شد.

این عنکبوت ها یکی از عواملی هستند که سرعت فارم و همچنین Push دادن هیرو Broodmother را سریع تر می کنند، شما می تواند با استفاده از این عنکبوت های کوچک تر به سادگی لاین خود را Push دهید و Tower های همان لاین را به سرعت نابود کنید.

ایجاد عنکبوت های کوچک از کشته شدن کریپ

ایجاد عنکبوت های کوچک از کشته شدن کریپ

مدت زمان عمر این عنکبوت ها ۱ دقیقه است، بنابراین باید بتوانید در این زمان حداکثر استفاده را از این عنکبوت های بکنید، این توانایی از آیتم Black King Bar رد نمی شود و توسط Linken’s Sphere بلاک می گردد.

باف منفی این توانایی دارای حالت Basic Dispel می باشد.

SpinWeb:

SpinWeb

SpinWeb

این توانایی در یک محیط دایره ای شکل تارهای عنکبوت را ایجاد می کند، این تارها خواص مثبتی برای Broodmother و عنکبوت هایش دارند.

زمانی که Broodmother و عنکبوت های کوچکش در این تار قرار می گیرند به صورت Passive میزان سرعت حرکت و HP Regeneration آنها افزایش می یابد، تعداد این Spin Web ها محدود است ولی پس از مدت زمانی می توانید دوباره از آنها استفاده کنید.

نمایش توانایی Spin Web

نمایش توانایی Spin Web

اگر میزان مشخص شده برای استفاده کردن از این توانایی از حد مشخص عبور کند، قدیمی ترین Spin Wen نبود می شود و Spin Web جدید ایجاد خواهد شد.

نابود شدن Spin Web ها در حالت عادی به عهده خودتان است و شما تنها کسی هستید که می توانید آنها را نابود کنید، این توانایی غیر قابل Dispel شدن می باشد.

Incapacitating Bite:

Incapacitating Bite

Incapacitating Bite

هیرو Broodmother زمانی که به یک کریپ یا هیرو ضربه می زند، یک باف منفی در آن هدف ایجاد می کند که باعث می شود میزان سرعت حرکت آن کاهش بیابد و همچنین درصدی برای برخورد نکردن ضربه های آن کریپ یا هیرو بوجود می آید.

مدت زمان این باف منفی ۲ ثانیه می باشد، این توانایی در اکثر مواقع می تواند در درگیری های تیمی به شما کمک کند تا ضربه های هیروهای تیم مقابل به شما برخورد نکند.

تاثیر توانایی Incapacitating Bite بر روی هیرو Axe

تاثیر توانایی Incapacitating Bite بر روی هیرو Axe

همچنین این توانایی در لاین Mid باعث می شود تا اگر هیرویی که جلوی شما بازی می کند نتواند به خوبی شما بازی کند و یا توانایی های شما را خنثی کند، نتواند جلو شما دوام بیاورد و کشته شود.

این توانایی توسط Illusion های شما قابل استفاده است، این توانایی از آیتم Black King Bar فعال عبور نمی کند و همچنین توسط Silver Edge غیر فعال می گردد.

این توانایی دارای حالت Basic Dispel می باشد.

Insatiable Hunger:

Insatiable Hunger

Insatiable Hunger

این توانایی یک باف مثبت به هیرو Broodmother می دهد که به وسیله آن این هیرو آسیب فیزیکی بیشتر می تواند وارد کند و همچنین قابلیت Lifesteal به این هیرو اضافه می شود.

Lifesteal توانایی Instaiable Hunger و تغییر انیمیشن هیرو Broodmother

Lifesteal توانایی Instaiable Hunger و تغییر انیمیشن هیرو Broodmother

این باف مثبت غیر قابل Dispel شدن می باشد و نمی توان به وسیله ضربه زدن به سازه های درون بازی Heal دریافت کرد.

Destroy Spin Web:

Destroy Spin Web

Destroy Spin Web

این توانایی زمانی ظاهر می شود که یکی از Spin Web های خود را انتخاب کنید، انتخاب کردن Spin Web به وسیله وسط دایره ی این توانایی قابل انجام است و شما می توانید پس از انتخاب، آن Spin Web را با استفاده از این توانایی حذف کنید.

Poison Sting:

Poison Sting

Poison Sting

این توانایی به عنکبوت های کوچک شما مربوط می شود، این توانایی باعث می شود تا یک باف منفی بر روی کریپ یا هیرویی که عنکبون کوچک ضربه می زند بوجود بیاید که باعث می شود هر ثانیه آسیب Magical دریافت کنند و سرعت حرکتشان آهسته تر شود.

باف منفی این توانایی قابل Dispel شدن و از نوع Basic Dispel می باشد، در ضمن مدت زمان باف منفی برای هیروها ۲ ثانیه و کریپ ها ۶ ثانیه می باشد.

Spawn Spiderrite:

Spawn Spiderrite

Spawn Spiderrite

با هر ضربه ای که عنکبوت های کوچک می زنند یک باف منفی دیگر نیز ایجاد می شود، این باف منفی باعث می شود تا اگر کریپ یا هیرویی در لحظه ای در حال مرگ است این باف منفی را داشته باشد پس از کشته شدن یک عنکبوت کوچک تر متولد می شود.

زمان عمر این عنکلوت های ۱ دقیقه می باشد که می توانید در این مدت زمان برای Push دادن و یا فارم کردن برای بدست آوردن عنکبوت های بیشتر استفاده کنید.

تاثیر آیتم Aghanim بر روی این هیرو:

آیتم Aghanim’s Scepter میزان Spin Web هایی که می توانید استفاده کنید را افزایش می دهد و در لحظه خرید ۱۰ عدد Spin Web در اختیار شما قرار می دهد.

در ضمن این توانایی میزان سرعت هیرو Broodmother را در Spin Web ها افزایش می دهد و باعث می شود این هیرو بتواند بیشتر از سرعت ۵۵۰ (بیشترین سرعت ممکن در بازی) در این تار های حرکت کند.

استعدادها (Talents):

Talent های هیرو Broodmother

Talent های هیرو Broodmother

 

در لول ۱۰ شما می توانید توانایی اول خود را قوی تر کنید که باعث می شود سرعت فارم شما افزایش پیدا کنید، در ضمن انتخاب سمت چپ نیز باعث می شود تا میزان HP شما بیشتر شود.

هر دو این انتخاب ها خوب هستند ولی چون هیرو Broodmother میزان HP کمی دارد انتخاب Talent سمت چپ می تواند مفید تر باشد.

در لول ۱۵ دو انتخاب عالی برای شما وجود دارد، Talent های لول ۱۵ هر دو عالی هستند و باعث می شود هیرو شما بسیار موثرتر باشد، Talent سمت راست Cooldown تمامی توانایی و آیتم های شما را ۲۰ درصد کمتر می کند و دیگری به میزان ۲۰ عدد Agility بیشتر در اختیار شما قرار می دهد.

انتخاب Talent مناسب در لول ۱۵ کمی مشکل است ولی شما می توانید بنابر شرایط بازی  و اینکه کدام یک الآن و در آینده به درد شما خواهد خورد یکی را انتخاب کنید.

در لول ۲۰ شما باید از بین افزایش قدرت خودتان و یا عنکبوت هایتان یکی را انتخاب کنید، با توجه به اینکه تا لول ۲۰ هیرو Broodmother کار اصلی خود را که Push دادن می باشد انجام داده است افزایش آسیب عنکبوت های کوچک تر کمی حالت ریسکی دارد ولی این Talent نسبت به چیزی که می گوییم بسیار قوی تر می باشد.

بنابر شرایط بازی و اینکه آیا تیم مقابل می تواند عنکبوت های کوچک شما را نابود کند یا نه می توانید یکی از Talent ها را بسته به شرایط بازی انتخاب کنید.

Talent های لول ۲۵ همانند لول ۲۰ هستند و باید از بین افزایش میزان HP عنکبوت هایتان و افزایش میزان آسیب و lifesteal توانایی Insatiable Hunger یکی را انتخاب کنید.

دو Talent لول ۲۰ و ۲۵ به هم مربوط هستند و شما باید با توجه به انتخابتان در لول ۲۰ این انتخاب را انجام دهید.

آیتم بندی:

آموزش آیتم بندی هیرو Broodmother آسان است ولی باید توجه داشت که بعضی آیتم ها در زمان های خاصی لازم هستند و بعضی دیگر را نمی تواند هر موقعی خریداری کرد.

آیتم های شروع بازی:

Tango:

Tango

Tango

با اینکه توانایی Spin Web به شما در لاینی که بازی می کنید HP Regeneration می دهد ولی خرید یک عدد Tango و یا قرض گرفتن یک و یا دو عدد از این آیتم می تواند شما را در لاین Mid کمک کند.

Healing Salve:

Healing Salve

Healing Salve

معمولا بعضی اوقات پیش می آید که هیرویی مانند Broodmother به یک منبع بهتر برای کامل کردن HP خود نیاز دارد، در صورتی که فکر می کنید هیروی مقابل شما برای شما مشکل ایجاد خواهد کرد می توانید یک Healing Salve در اول بازی بخرید.

Enchanted Mango:

Enchanted Mango

Enchanted Mango

هیرو Broodmother در اول بازی نیاز به Mana دارد تا بتواند از توانایی Spin Web و Spawn Spiderlings خود استفاده کند، Enchanted Mango این نیاز را برای مدت کوتاهی برطرف می کند.

Clarity:

Clarity

Clarity

زمانی که هیرو Broodmother لاین را ترک می کند تا در جنگل های طرف خود و یا تیم مقابل فارم کند نیاز به این آیتم دارد تا بتواند Mana مورد نیاز خود را از این طریق فراهم کند.

Iron Branch:

Iron Branch

Iron Branch

خرید این آیتم در اول بازی برای هیرویی مانند Brood خوب است و بعدا می توانید این آیتم را تبدیل به Magic Wand کنید، ولی می توانید با مصرف Tango از طریق این آیتم زمان HP Regeneration را افزایش دهید.

Quelling Blade:

Quelling Blade

Quelling Blade

هیروهای نزدیک زنی که قصد دارند فارم کنند باید در اول بازی این آیتم را خریداری کنند، این آیتم اهمیت زیادی دارد و تاثیر زیادی در فارم کردن شما خواهد گذاشت.

آیتم های اوایل بازی:

Soul Ring:

Soul Ring

Soul Ring

این آیتم علاوه بر HP Regeneration که دارد در هر بار استفاده به مدت زمان محدود Mana می دهد و از HP شما می کاهد، چون هیرو Broodmother می تواند در تارهایی که در نقشه ایجاد می کند HP خود را فراهم کند در نتیجه این آیتم می تواند یکی از نیاز های اصلی Broodmother را تا اواخر بازی برطرف کند.

Magic Wand:

Magic Wand

Magic Wand

وجود یک آیتم دفاعی مانند Magic Wand می تواند در بعضی مواقع جان شما را نجات دهد و همچنین این آیتم در برابر هیروهایی که از توانایی های خود زیاد استفاده می کنند نیز عالی است.

Medallion of Courage:

Medallion of Courage

Medallion of Courage

این آیتم باعث کاهش آرمور می شود که می توانید به وسله این آیتم هم سریع تر فارم کنید و هم اینکه هیروهای تیم مقابل را به سادگی از درگیری ها حذف کنید.

کاهش آرمور باعث می شود تا عنکبوت های کوچک قدرت بسیار بیشتری نسبت به قبل داشته باشند.

آیتم های اواسط بازی:

Hand of Midas:

Hand of Midas

Hand of Midas

هیرو Broodmother باید سعی کند تا از لحاط لول از بقیه هیرو ها جلو باشد، این بدین معنی است که این هیرو قادر خواهد بود تا Tower ها را به سادگی نابود کند و تاثیر زیادی در درگیری های تیمی داشته باشد.

خرید این آیتم برای این هیرو مناسب است ولی در بعضی شرایط مانند زمانی که از بازی عقب هستید شاید درست نباشد.

Vladmir’s Offering:

Vladmir's Offering

Vladmir’s Offering

این آیتم به شما و عنکبوت هایتان Armor می دهد، همچنین Mana Regeneration و Lifesteal این آیتم نیز عالی است و سرعت فارم کردن و Push دادن لاین ها را بیشتر می کند.

Diffusal Blade:

Diffusal Blade

Diffusal Blade

بعضی مواقع تعقیب هیروهای کار سختی است ولی آیتم Diffusal Blade باعث می شود تا هیروهایی که به سادگی می میرند یک طعمه ساده برای شما باشند.

Desolator:

Desolator

Desolator

کاهش آرمور و افزایش میزان آسیب شما می تواند در نابود کردن Tower ها و یا کشتن سایر هیروها تاثیر زیادی داشته باشد، خرید این آیتم در بعضی مواقع ضروری است و باعث می شود هم سرعت فارم شما افزایش پیدا کند و هم اینکه بتواند سازه های تیم مقابل را به راحتی نابود کنید.

Aghanim’s Scepter:

Aghanim's Scepter

Aghanim’s Scepter

یکی از آیتم های مهمی که باید برای این هیرو بخرید Aghanim’s Scepter می باشد، اگر دقت کرده باشد در قسمت آیتم های اوایل بازی به شما چیزی درباره Boots نگفتیم، این بدین دلیل است که این هیرو زمانی که بتواند آیتم Aghanim’s Scepter را خریداری کند از یک آیتم Boots تاثیرش بسیار بیشتر خواهد بود.

Solar Crest:

Solar Crest

Solar Crest

کاهش آرمور بدین معنا است که عنکبوت های کوچک شما می توانند آسیب بیشتری وارد کنند، یکی از بهترین آیتم ها برای Broodmother همین آیتم می باشد که باعث می شود در درگیری های تیمی تاثیر زیادی داشته باشد.

Black King Bar:

Black King Bar

Black King Bar

اگر هیروهای تیم مقابل به گونه ای هستند که توانایی هایشان شما را اذیت می کنند می توانید این آیتم را خریداری کنید و در درگیری ها روی هدف اصلی خود تمرکز کنید.

آیتم های آخر بازی:

Assault Cuirass:

Assault Cuirass

Assault Cuirass

این آیتم باعث افزایش آرمور شما و هم تیمی هایتان و همچنین کاهش آرمور تیم حریف می شود، این آیتم یک آیتم تیمی می باشد که به شما هم در درگیری ها و هم در Push دادن کمک بسیاری می کند.

Butterfly:

Butterfly

Butterfly

اکثر هیروهای گروه Agility در صورتی که نقش Carry را در بازی داشته باشند در اکثر مواقع باید این آیتم را خریداری کنند تا بتوانند آسیب بیشتری در درگیری ها داشته باشند.

Nullifier:

Nullifier

Nullifier

اگر هیروهای تیم مقابل آیتم هایی دارند که به وسیله آنها برای شما مشکل ایجاد می کنند می توانید این آیتم را خریداری کنید تا در مقابل اینگونه هیروها مقاوم باشید.

Bloodthorn:

Bloodthorn

Bloodthorn

ترکیب این آیتم با ضربه های شما و تعداد زیادی از عنکبوت های کوچکتان باعث خواهد شد تا هر هدفی که باف منفی این آیتم را دریافت می کند به سادگی بمیرد و هدفی ساده برای شما و عنکبوت های ریزتان باشد.

Pipe of Insight:

Pipe of Insight

Pipe of Insight

در بعضی مواقع هیروهایی وجود دارند که از لحاظ آسیب Magical شما و عنکبوت هایتان را اذیت می کنند، خرید این آیتم می تواند کمی از آسیب این گونه هیروها را کاهش دهد تا شما بتوانید تاثیر واقعی خود را نشان دهید.

Radiance:

Radiance

Radiance

با توجه به اینکه Broodmother در وسط درگیری ها حضور دارد و از طرف هم تیمی های خود حمایت می شود، آسیب حاصل از این آیتم می تواند تاثیر زیادی در درگیری ها برای شما ایجاد کند.

Abyssal Blade:

Abyssal Blade

Abyssal Blade

آیتم Abyssal Blade نیز برای تمامی هیروهای نزدیک زن که نقش Carry را بازی کمی کنند عالی است و باعث می شود بتوانید هیروهای تیم مقابل را به راحتی کنترل کنید.

چه موقع این هیرو را انتخاب نکنیم؟

Alchemist:

Alchemist

Alchemist

توانایی Greevil’s Greed باعث می شود تا به ازای هر عنکبوتی که توسط هیرو Alchemist کشته می شود گلد اضافی به این هیرو برسد، در ضمن توانایی توانایی Acid Spray این هیرو باعث می شود تا عنکبوت های کوچک هر ثانیه آسیب دریافت کنند که این باز به نفع هیرو Alchemist خواهد بود.

Axe:

Axe

Axe

توانایی Counter Helix هیرو Axe به سادگی می تواند عنکبوت های کوچک Broodmother را از بین ببرد، در واقع یکی از توانایی هیرو Broodmother بدون استفاده باقی می ماند.

Bristleback:

Bristleback

Bristleback

توانایی Quill Spray این هیرو به سادگی قادر است تا عنکبوت های کوچک را نابود کند، در ضمن هیرو Broodmother هیچ شانسی در برابر Bristleback نخواهد داشت.

Dark Seer:

Dark Seer

Dark Seer

هیرو Dark Seer می تواند به سادگی توسط توانایی Ion Shell عنکبوت های کوچک را از بین ببرد، هیرو Broodmother نخواهد توانست تا در برابر این توانایی هیرو Dark Seer عنکبوت های کوچک تولید کند و آن ها را برای فارم کردن استفاده کند.

Dragon Knight:

Dragon Knight

Dragon Knight

توانایی Breath Fire باعث می شود تا آسیب کلی Broodmother و عنکبوت هایش کاهش یابد، در ضمن توانایی Elder Dragon From زمانی که به لول ۲ برسد دارای حالت Splash خواهد بود که بر روی عنکبوت های کوچک نیز تاثیر خواهد داشت.

Earthshaker:

Earthshake

Earthshake

هیرو Earthshaker بدترین کابوس Broodmother می باشد، توانایی Echo Slam این هیرو به تنهایی می تواند در صورت حضور تعداد زیادی از عنکبوت ها در یک حرکت Broodmother را به کشتن دهد، در درگیری های تیمی نیز حضور عنکبوت های زیاد در برابر تیمی که Earthshaker دارد اصلا توصیه نمی شود.

Elder Titan:

Elder Titan

Elder Titan

تمامی توانایی های Elder Titan در برابر Broodmother خوب هستند و این هیرو می تواند در حضور هم تیمی های خود این هیرو را در جای خود قفل کند تا هم تیمی هایش هیرو Broodmother و یا عنکبوت های او را از کار بیندازند.

Ember Spirit:

Ember Spirit

Ember Spirit

هیرو Ember دارای توانایی Flame Guard می باشد که باعث می شود در محوطه نزدیک به این هیرو آسیب Magical به دشمنانش وارد شود، در ضمن این هیرو علاقه خاصی به خرید آیتمی مانند Maelstrom دارد، این آیتم باعث می شود تا عنکبوت های کوچک Broodmother به سادگی بمیرند و این هیرو نتواند تاثیر خود را در بازی نشان دهد.

Kunkka:

Kunkka

Kunkka

توانایی Tidebringer به Kunkka این اجازه را می دهد تا در یک ضربه از شر عنکبوت های کوچک Broodmother خلاص شود.

Legion Commander:

Legion Commander

Legion Commander

توانایی Overwhelming Odds به گونه ای است که هر چه تعداد بیشتر باشد آسیب بیشتری وارد می کند، در نتیجه در صورت حضور عنکبوت های کوچک زیاد این توانایی خواهد توانست تا آسیب جدی به Broodmother و عنکبوت های کوچکش وارد کند.

Lina:

Lina

Lina

ترکیب دو توانایی Dragon Slave و Light Strike Array به سادگی می تواند عنکبوت های کوچک Broodmother را از بین ببرد.

Mars:

Mars

Mars

توانایی God’s Rebuke قادر است تا در اکثر مواقع عنکبوت های کوچک Broodmother را از بین ببرد، در ضمن توانایی Arena of Blood می تواند برای مدت زمان زیادی Broodmother را در یک مکان خاص نگه دارد و از فرار کردن او جلوگیری کند.

Meepo:

Meepo

Meepo

هیرو Broodmother هیچ شانسی در برابر Meepo ندارد، Meepo می تواند با استفاده از توانایی Poof خود به سادگی عنکبوت های کوچک را از بین ببرد و درضمن به دلیل اینکه تعداد زیادی از Meepo ها در برابر Broodmother وجود دارند هیرو Broodmother نمی تواند در برابر او مقاومت کند.

Necrophos:

Necrophos

Necrophos

هیرو Necrophos به دلیل توانایی Death Pulse خود می تواند عنکبوت های کوچک را به سادگی از بین ببرد در ضمن برای هر عنکبوتی که Necrophos می کشد توانایی Heartstopper Aura به او Mana Regeneration و HP Regeneration می دهد.

Pangolier:

Pangolier

Pangolier

توانایی Swashbuckle به گونه ای است که می تواند عنکبوت های کوچک را به سادگی از میان بردارد، همچنین این هیرو می تواند به وسیله توانایی Rolling Thunder در درگیری ها تهدیدی برای هیرو Broodmohther و هم تیمی هایش باشد.

Sand King:

Sand King

Sand King

توانایی Sand Strom به سادگی می تواند عنکبوت های کوچک را از میان بردارد و همچنین توانایی Burrowstrike می تواند در درگیری ها هیرو Broomother را Stun کند و یک موقعیت برای کشتن این هیرو فراهم کند.

Shadow Fiend:

Shadow Fiend

Shadow Fiend

توانایی Shadowraze این هیرو قادر است تا به سادگی از شر عنکبوت های کوچک خلاص شود، در ضمن چون هیرو Shadow Fiend عادت دارد تا آیتم Black King Bar را خریداری کند در نتیجه باف منفی توانایی Incapacitating Bite بر روی این هیرو تاثیر نخواهد داشت.

Storm Spirit:

Storm Spirit

Storm Spirit

توانایی Ball Lightning و Electric Vortex به سادگی می تواند هیرو Broodmother را در لحظه فرار کردن بگیرد و از موقعیت بدست آمده هم تیمی هایش استفاده کنند تا این هیرو را از پا در آورند.

Sven:

Sven

Sven

توانایی Great Cleave باعث می شود تا عنکبوت های کوچک بسیار زود تر از موعد بمیرند و با توجه به اینکه هیرو Sven در اکثر مواقع آیتم Black King Bar را خریداری می کند به سادگی می تواند در برابر Broodmother مقاومت کند.

Tidehunter:

Tidehunter

Tidehunter

توانایی Anchor Smash باعث می شود تا عنکبوت های کوچکی که Broodmother دارد به سادگی از بین بروند و تنها خود هیرو Broodmother قابل مشاهده باشد.

Timbersaw:

Timbersaw

Timbersaw

توانایی Reactive Armor این هیرو باعث می شود تا Broodmother شانسی برای کشتن این هیرو نداشته باشد، در ضمن توانایی های این هیرو به گونه ای هستند که در صورتی که عنکبوت های کوچک به او نزدیک شوند به سادگی می تواند آنها را از میان بردارد.

چه موقع این هیرو را انتخاب کنیم؟

Chen:

Chen

Chen

هیرو Chen هیچ راه فراری در برابر Broodmother و عنکبوت هایش ندارد، این هیرو یک طعمه ساده در درگیری ها برای Broodmother خواهد بود.

Drow Ranger:

Drow Ranger

Drow Ranger

هیرو Drow Ranger هیچ راهکاری برای فرار در برابر Broodmother ندارد و به همین دلیل نمی تواند از دست این هیرو و عنکبوت های کوچکش فرار کند.

Nature Prophet:

Nature Prophet

Nature Prophet

در صورتی که این هیرو از توانایی Sprout خود استفاده کند هیرو Broodmother همچنان قادر خواهد بود تا از بین آن درخت ها عبور کند و این هیرو را از میان بردارد.

Phantom Assassin:

Phantom Assassin

Phantom Assassin

با توجه به اینکه هیرو Phantom Assassin قبل خرید یک آیتم خاص نمی تواند در برابر هیرو Broodmother مقاومت بکند در نتیجه این هیرو تا وقتی که آیتم های مورد نیاز خود را تامین نکند نخواهد توانست تا در مقابل هیرو Broodmother کاری انجام دهد.

Sniper:

Sniper

Sniper

هیرو Sniper یکی از هیروهایی در بازی DOTA 2 است که قابلیت تحرک پذیری کمی دارد، به همین دلیل هیرو Broodmother می تواند از این عامل استفاده کند و با استفاده از عنکبوت های کوچک خود این هیرو را اذیت کند.

آموزش هیرو Broodmother نیز به پایان رسید ولی به این نیز اشاره کنیم که با توجه به اینکه این هیرو قابلیت Pusher بودن را دارد درنتیجه تمرکز اصلی این هیرو در دقایق اولیه بازی باید بر روی Push دادن باشد.

هیروهایی مانند Lycan و یا Nature’s Prophet می توانند در امر Push دادن لاین های کمک زیادی به هیرو Broodmother بکنند.

آموزش هیرو Centaur Warrunner بازی DOTA 2 | رمز 32


هیروهای تانک مانند Centaur Warruner همیشه در وسط و خط مقدم درگیری های بازی DOTA 2 حضور دارند. با گیمر همراه آموزش هیرو Centaur Warrunner باشید.

 

هیروهایی که در بازی DOTA 2 میزان HP زیادی دارند را به اصطلاح تانک می گویند، اکثر هیروهایی که قابلیت تانک بودن را دارند در قسمت Strength ها یافت می شوند ولی بعضی نیز در بخش Agility و Intelligence وجود دارند.

در بخش Strength نیز هیرو Centaur Warrunner به دلیل داشتن Strength زیاد در اول بازی و همچنین داشتن بیشترین مقدار آن در لول ۲۵، یکی از تانکی ترین هیروهای بازی به شمار می آید.

هیرو Centaur Warrunner به گونه ای است که به دلیل توانایی های خاصش همیشه در مرکز درگیری ها حضور دارد و اگر بتواند آیتم های مورد نیاز خود را خریداری کند خواهد توانست تاثیر زیادی داشته باشد.

مجموعه مقالات آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2:

آموزش و معرفی هیرو های بازی DOTA 2 هیرو Centaur Warrunner

آموزش  هیرو Centaur Warrunner بازی DOTA 2

هیرو Centaur Warrunner جزو گروه هیروهای Strength و نزدیک زن می باشد، این هیرو یکی از تانک ترین هیروهای بازی محسوب می شود که در شرایط خاص می تواند هم تیمی هایش را نجات دهد و یا برای شروع درگیری ها اقدام کند.

توانایی های Centaur Warrunner هم قابلیت دفاعی و هم هجومی دارند به همین دلیل می تواند از این هیرو در اکثر مواقع برای فرار کردن از موقعیت های نا مطلوب و یا حمله کردن به هیروهای تیم مقابل استفاده کرد.

توانایی ها (Spells):

Hoof Stomp

Hoof Stomp

Hoof Stomp

هیرو Centaur Warrunner پاهای خود را به محکمی به زمین می کوبد و باعث می شود تا کریپ ها و هیروهای دور و بر او Stun شوند، این توانایی مقداری آسیب Magical نیز وارد می کند.

توانایی Hoof Stomp هیرو Centaur Warrunner

توانایی Hoof Stomp هیرو Centaur Warrunner

ازاین توانایی می توانید در کنار آیتم Blink Dagger استفاده کنید که یک ترکیب عالی برای شروع کردن درگیری ها ایجاد می کند، در واقع شما با استفاده از آیتم Blink Dagger به سمت هیروهای تیم حریف نفوذ می کنید و سپس از این توانایی برای Stun کردنشان استفاده می کنید.

این توانایی از آیتم Black King Bar فعال رد نمی شود و همچنین دارای حالت Strong Dispel می باشد.

Double Edge

Double Edge

Double Edge

این توانایی باعث می شود تا هیرو Centaur Warrunner با تبر خود را به محکمی بر روی دشمنانش ضربه بزند. این توانایی آسیب Magical هم به شما و هم به هیروها و یا کریپ های جلویتان وارد می کند.

لحظه استفاده از توانایی Double Edge

لحظه استفاده از توانایی Double Edge

آسیب این توانایی به گونه ای است که بر حسب مقدار Strength که دارید هم شما و هم هدفتان آسیب دریافت می کنید، البته باید این را نیز بگوییم که هیرو Centaur Warrunner به هیچ عنوان نمی تواند خود را با استفاده از این توانایی بکشد و Deny کند.

لحظه برخورد تبر هیرو Centaur Warrunner به هیرو Axe

لحظه برخورد تبر هیرو Centaur Warrunner به هیرو Axe

این توانایی از آیتم Black King Bar فعال عبور نمی کند و همچنین تنها در صورتی توسط Linken’s Sphere بلاک می شود که بر روی هدف اصلی استفاده شده باشد.

Retaliate

Retaliate

Retaliate

این توانایی به هیرو Centaur Warrunner اجازه می دهد تا به تمامی ضربه ها واکنش نشان دهد، هر ضربه ای که شما دریافت می کنید باعث می شود تا آسیبی به یک مقدار مشخص بر هیرو و یا کریپی که به شما ضربه است برگردد.

آسیب بازگشتی توانایی Retaliate

آسیب بازگشتی توانایی Retaliate

در ضمن این توانایی یک حالت قابل فعال کردن نیز دارد. هر ضربه ای که هیروهای تیم حریف و Tower ها به شما می زنند باعث می شوند تا یک عدد شمارنده در قسمت باف ها نشان داده شود.

این عدد تا ۱۳ پر می شود و شما پس از فعال کردن آن می توانید به ازای هر عدد که پر شده است آسیب فیزکی بیشتری داشته باشید.

آسیب اضافی که توسط فعال کردن توانایی Retaliate به دست می آید

آسیب اضافی که توسط فعال کردن توانایی Retaliate به دست می آید

فعال کردن این توانایی باعث می شود تا دست های هیرو Centaur Warrunner یک انیمیشن خاصی پیدا کنند که نشان از قدرتمند شدن ضربه های این هیرو دارد.

لحظه فعال کردن توانایی Retaliate

لحظه فعال کردن توانایی Retaliate

شمارنده این توانایی در توانایی های Moon Glaives هیرو Luna، توانایی Split Shot هیرو Medusa و توانایی Flak Cannon هیرو Gyrocopter کار نمی کند،

آسیب بازگشتی این توانایی از آیتم Black King Bar فعال رد می شود و همچنین توسط آیتم Silver Edge غیرفعال می گردد، این توانایی دارای حالت Basic Dispel می باشد در نتیجه هیرویی مانند Oracle می تواند با استفاده از توانایی Fortune’s End آسیب اضافه شما را حذف کند.

Stampede

Stampede

Stampede

این توانایی باعث می شود تا هیرو های تیم شما بتوانند با حداکثر سرعت در بازی در حالت معمول (۵۵۰) حرکت کنند که این تنها مزیت این توانایی به حساب نمی آید.

لحظه فعال کردن توانایی Stampede

لحظه فعال کردن توانایی Stampede

تمامی هیروهای هم تیمی شما می توانند به سمت هیروها و یا کریپ های تیم حریف یورش ببرند و در لحظه برخورد با آنها به میزانی از Strength هیرو Centaur Warruner آسیب دریافت می کنند و سرعت حرکتشان آهسته می شود.

آسیب حاصل از توانایی Stampede

آسیب حاصل از توانایی Stampede

وقتی که این توانایی را استفاده می کنید یک صدای مخصوص در کل مپ شنیده می شود که هیروهای تیم حریف نیز قادر به شنیدن آنها هستند.

نماد روی سر هیروها که نشان دهنده باف مثبت و افزایش سرعت حرکت می باشد

نماد روی سر هیروها که نشان دهنده باف مثبت و افزایش سرعت حرکت می باشد

آسیب این توانایی و همچنین آهسته شدن حاصل از آن از آیتم Black King Bar عبور نمی کند و همچنین باف منفی آهسته شدن توسط این توانایی دارای حالت Basic Dispel می باشد.

تاثیر آیتم Aghanim بر روی این هیرو:

آیتم Aghanim’s Scepter باعث می شود تا کمی توانایی Stampede شما قوی تر شود، این آیتم باعث می شود تا در لحظه ای که توانایی Stampede را استفاده می کنید، شما و هم تیمی هایتان ۴۰ درصد آسیب کمتری نسبت به ضربه های هیروهای تیم مقابل دریافت کنید.

در ضمن می توانید از روی موانع نیز عبور کنید، این بدین معنی است که می توانید از جاهایی که به صورت معمول نمی توان عبور کرد با استفاده از این توانایی رد شد، اگر در سر راه شما درختی باشد آن درخت قطع خواهد شد.

استعدادها (Talents):

Talent های هیرو Centaur Warrunner

Talent های هیرو Centaur Warrunner

در لول ۱۰ شما می توانید از بین ۱۰ درصد Evasion و افزایش سرعت حرکتتان یکی را انتخاب کنید، هر دو انتخاب خوب هستند و در هر شرایطی می توانند به نفع شما باشند، ولی اگر فکر می کنید در بازی به یکی احتیاج بیشتری دارید آن را انتخاب کنید.

Talent های لول ۱۵ در واقع یکی باعث افزایش میزان آسیب ضربه های شما و دیگری باعث افزایش آسیب توانایی Double Edge می شود، هر کدام از این Talentها عالی هستند و بنابر شرایط بازی باید یکی را انتخاب کنید که بیشتر به درد شما می آید.

افزایش میزان آسیب ضربات شما باعث خواهد شد که Illusion هایتان نیز از آن بهره مند شوند، توانایی افزایش آسیب Double Edge نیز باعث خواهد شد تا هیروهایی که از نظر Magical آسیب پذیر هستند از شما بترسند.

در لول ۲۰ شما باید یک انتخاب مهم انجام دهید، یکی باعث می شود که آسیب برگشتی توانایی Retaliate افزایش پیدا کند و دیگری میزان Strength شما را افزایش می دهد.

انتخاب آسیب بیشتر توانایی Retaliate می تواند یک خطر برای هیروهای تیم مقابل باشد که در ضربه شدن به شما دقت کنند چون که آسیب بیشتر به آنها بر می گردد، ولی با انتخاب ۲۰ عدد Strength بیشتر توانایی های Double Edge و Stampede شما قوی تر می شوند.

انتخاب Talent مناسب در لول ۲۵ بسیار مهم است، Talent سمت راست باعث می شود تا هیروهای هم تیمی شما نیز آسیب بازگشتی توانایی Retaliate شما را داشته باشند ولی Talent سمت چپ نیز باعث می شود که مدت زمان Stun توانایی Hood Stomp شما بیشتر شود که برای شروع درگیری ها عالی است.

شما باید بنابر شرایطی که دارید یکی را انتخاب کنید و انتخاب Talent درست می توانند بسیار مهم و تعیین کننده باشد.

آیتم بندی:

در این قسمت از آموزش هیرو Centaur Warrunner قصد داریم تا آیتم بندی این هیرو را به شما توضیح دهیم، این هیرو به آیتم های زیادی برای موثر بودن نیاز ندارد ولی چندین آیتم هستند که وجودشان می تواند به این هیرو کمک زیادی بکند.

آیتم های شروع بازی:

Tango:

Tango

Tango

هیرو Centaur Warrunner نزدیک زن است و به سادگی در لاین اذیت می شود، در نتیجه برای اینکه لول مورد نیاز خود را به دست آورد باید در لاین بماند و به یک منبع HP Regeneration نیاز دارد، Tango این نیاز را بر طرف می کند.

Healing Salve:

Healing Salve

Healing Salve

بعضی مواقع لاینی که در آن بازی می کنید شاید سخت تر از حالت معمولی باشد، در نتیجه به یک منبع بهتر برای HP Regeneration نیاز دارید، این آیتم نیاز شما را برآورده می کند.

Stout Shield:

Stout Shield

Stout Shield

هیروهای نزدیک زنی که نیاز به Farm دارند به این آیتم به شدت نیازمند هستند، آیتم Stout Shield میزانی از آسیب دریافتی را کم می کند.

Iron Branch:

Iron Branch

Iron Branch

خرید یا دو عدد از این آیتم می تواند شما را در اول بازی کمک کند و می توانید بدون مصرف Iron Branch هایتان، آنها را برای خرید Magic Wand نگه دارید.

Enchanted Mango:

Enchanted Mango

Enchanted Mango

یکی از نیاز های اصلی هیرو Centaur Warrunner میزان Mana این هیرو می باشد که بسیار کم است، این آیتم می تواند در اوایل بازی به شما کمک زیادی بکند.

آیتم های اوایل بازی:

Magic Wand:

Magic Wand

Magic Wand

وجود یک آیتم دفاعی مانند Magic Wand می تواند جان هیروی شما را در مواقع ضروری نجات دهد، خرید این آیتم را در اول بازی به شدت به شما توصیه می کنیم.

Tranquil Boots:

Tranquil Boots

Tranquil Boots

یکی از فواید این آیتم این است که به شما به میزان مناسبی HP Regeneretaion می دهد و سرعت حرکت شما را نیز بیشتر می کند.

Phase Boots:

Phase Boots

Phase Boots

آیتم Phase Boots با اینکه مانند Tranquil Boots به شما HP Regeneration نمی دهد ولی یکی از کمبود های شما را که میزان کم آرمورتان می باشد رفع می کند.

Infused Raindrop:

Infused Raindrop

Infused Raindrop

استفاده کردن از توانایی Double Edge باعث می شود شما آسیب Magical دریافت کنید، این آیتم در مواقعی که کار می کند می تواند قسمتی از آسیبی که به شما وارد می شود را جذب کند.

آیتم های اواسط بازی:

Blink Dagger:

Blink Dagger

Blink Dagger

این آیتم بدون شک یکی از مهم ترین آیتم ها برای این هیرو می باشد، با توجه به اینکه در توضیحات توانایی Hoof Stomp به ترکیب این توانایی و آیتم اشاره کردیم، می توانید از این آیتم به عنوان یک آیتم برای فرار کردن نیز استفاده کنید.

Hood of Defiance:

Hood of Defiance

Hood of Defiance

توانایی Double Edge به شما آسیب Magical وارد می کند که می توانید با استفاده از این آیتم آسیب وارده به خود را کاهش دهید، در ضمن این آیتم در برابر هیروهای Magical نیز عالی است.

Vanguard:

Vanguard

Vanguard

اگر هیروهای تیم مقابل اکثرا آسیب فیزیکی به شما وارد می کنند می توانید از آیتم را خریداری کنید تا آسیب وارده را کاهش دهید، در ضمن HP Regeneration این آیتم نیز عالی است.

Blade Mail:

Blade Mail

Blade Mail

با توجه به اینکه Centaur Warrunner در اکثر مواقع باید در مرکز درگیری ها حضور داشته باشد امکان اینکه هیروهای تیم مقابل به Centaur Warrunner آسیب بزنند زیاد است، در نتیجه می توانید این آیتم را بخرید تا مانع از این کار آنها شوید.

Heaven’s Halberd:

Heaven's Halberd

Heaven’s Halberd

معمولا هیروهایی در بازی وجود دارند که باعث می شوند شما آسیب زیادی از ضربه خوردن دریافت کنید، این آیتم باعث می شود اینگونه هیروها برای چند ثانیه نتوانند به شما ضربه بزنند.

Vladmir’s Offering:

Vladmir's Offering

Vladmir’s Offering

اگر هم تیمی های شما این آیتم را خریداری نکنند می توانید به عنوان یک آیتم تیمی آن را تهیه و از آن استفاده بکنید، این آیتم به شما آرمور و Mana Regeneration می دهد که می توانید کمی از نیازهای شما را تامین کند.

آیتم های آخر بازی:

Pipe of Insight:

Pipe of Insight

Pipe of Insight

این آیتم نسخه کامل شده Hood of Defiance می باشد که می تواند آسیب Magical بیشتری را جذب کند و تاثیر Double Edge را بر روی شما کاهش دهد، در ضمن این آیتم را می توانید فعال کنید تا هم تیمی های شما نیز به میزان مشخصی آسیب Magical دریافت نکنند.

Heart of Tarrasque:

Heart of Tarrasque

Heart of Tarrasque

این آیتم باعث می شود تا هیرو Centaur Warrunner تاثیر حالت تانکی خود را بیشتر کند و به هیرویی تبدیل شود که کشتنش تقریبا غیر ممکن است.

Crimson Guard:

Crimson Guard

Crimson Guard

این آیتم نیز مانند Pipe of Insight یک آیتم تیمی عالی است که به شما و هم تیمی هایتان اجازه می دهد تا در برابر آسیب های فیزکی مقاوم تر باشند.

Assault Cuirass:

Assault Cuirass

Assault Cuirass

افزایش آرمور شما و هم تیمی هایتان و همچنین کاهش آرمور دشمنانتان می تواند کمک زیادی به شما بکند تا از نظر فیزیکی بر تیم حریف برتری داشته باشید.

Black King Bar:

Black King Bar

Black King Bar

بعضی مواقع پیش می آید که هیروهای تیم حریف به دلیل داشتن توانایی هایی خاص شما را به سادگی از درگیری ها حذف می کنند، در نتیجه برای اینکه تاثیر خود را به صورت قطعی در درگیری ها نشان دهید می توانید این آیتم را خریداری کنید.

Lotus Orb:

Lotus Orb

Lotus Orb

این آیتم علاوه بر آرمور اضافه که به شما می دهد باعث می شود تا در برابر توانایی هایی که تنها شما را هدف قرار می دهند مقاوم باشید و این باعث می شود تا هیروهای تیم حریف نتوانند توانایی های خود را بر روی شما استفاده کنند.

Aghanim’s Scepter:

Aghanim's Scepter

Aghanim’s Scepter

گاهی پیش می آید که هم تیمی های شما نیاز بیشتری به کمک شما دارند، در نتیجه می توانید این آیتم را خریداری کنید و مطمئن شوید که می توانید به صورت قطعی به هم تیمی های خود کمک کنید.

چه موقع این هیرو را انتخاب نکنیم؟

Disruptor:

Disruptor

Disruptor

هیرو Disrupter می تواند با استفاده از توانایی های Kinetic Field و Glimps توانایی Stampede شما را خنثی کند، این هیرو یکی از بهترین هیروها در مقابل Centaur Warrunner می باشد.

Lifestealer:

Lifestealer

Lifestealer

هیرو Lifestealer به صورت کلی در برابر هیروهایی که Strength زیادی دارند خوب است و به دلیل توانایی Feast خود اینگونه هیروهای را تنبیه می کند.

Necrophos:

Necrophos

Necrophos

هیرو Necrophos نیز همانند Lifestealer در برابر هیروهایی که HP زیادی دارند عالی است، توانایی های این هیرو باعث می شود تا هیرویی مانند Centaur Warrunner نتواند آن گونه که می خواهد عمل کند.

Nyx Assassin:

Nyx Assassin

Nyx Assassin

توانایی Spiked Carapace این هیرو باعث می شود تا زمانی که هم تیمی های Centaur Warrunner و یا خود او با استفاده از توانایی Stampede می آیند Stun شوند و آسیب دریافت کنند.

Templar Assassin:

Templar Assassin

Templar Assassin

توانایی Refraction این هیرو به سادگی می تواند تمامی آسیب های حاصل از توانایی های هیرو Centaur Warrunner را نادیده بگیرد، در ضمن توانایی Psionic Traps باعث می شود تا هم تیمی های Templar Assassin دید مناسبی داشته باشند تا از شروع درگیری توسط Centaur Warrunner جلوگیری کنند.

چه موقع این هیرو را انتخاب کنیم؟

Arc Warden:

Arc Warden

Arc Warden

هیرو Arc Warden دوست دارد تا هیروهای تیم مقابل را از خود دور نگه دارد در صورتی که به دلیل توانایی Stampede هیرو Centaur Warrunner این امر ممکن نیست.

در ضمن زمانی که هیرو Arc Warden یک هیرو را تنها در جایی پیدا می کند نخواهد توانست تا او را از میان بردارد زیرا هیرو Centaur Warrunner با استفاده از توانایی Stampede می تواند به هم تیمی خود در فرار کردن کمک کند.

Doom:

Doom

Doom

زمانی که هیرو Doom توانایی Doom خود را بر روی یک نفر استفاده می کند Centaur Warrunner می تواند با استفاده از توانایی Stampede به آن هیرو در فرار کردن کمک کند.

Phantom Assassin:

Phantom Assassin

Phantom Assassin

هیرو Phantom Assassin حتی زمانی که از توانایی Stifling Dagger استفاده می کند باعث می شود تا از توانایی Retaliate هیرو Centaur Warrunner آسیب دریافت کند.

هیرو Phantom Assassin باید بعضی از آیتم های مورد نیاز خود را خریداری کند تا بتواند در برابر هیرو Centaur Warrunner ظاهر شود.

Phantom Lancer:

Phantom Lancer

Phantom Lancer

Illusion های هیرو Phantom Lancer در برابر توانایی Retaliate هیرو Centaur Warrunner بسیار ضعیف هستند و به سادگی از بین می روند، این تنها مشکل این هیرو نیست بلکه Centaur Warrunner می تواند با استفاده از توانایی Double Edge خود که نیازی به Mana ندارد Illusion های این هیرو را به سادگی از بین ببرد.

Sniper:

Sniper

Sniper

هیرو Sniper هیچ روشی برای فرار از دست تیمی که با حداکثر سرعت به سمت او می آیند ندارد و همچنین این هیرو نمی تواند در برابر Centaur Warrunner که آیتم Blade Mail دارد مقاومت کند و باید صبر کند تا مدت زمان مربوط به این آیتم تمام شود.

Windranger:

Windranger

Windranger

یکی از کابوس های Windranger هیرو Centaur Warrunner می باشد، اگر Windranger توانایی Focus Fire خود را بر روی Centaur Warrunner استفاده کند به دلیل آسیب برگشتی توانایی Retaliate خود او می میرد چون آسیب برگشتی بسیار بیشتر است.

در ضمن استفاده از Talent لول ۲۵ که به هم تیمی های شما نیز تاثیر توانایی Retaliate را می دهد می تواند در برابر این هیرو بسیار مناسب باشد.

هیروهایی مانند Tiny به دلیل توانایی Toss، هیرو Grimstroke به دلیل توانایی Ink Swell و هیرویی مانند Mirana به دلیل توانایی Sacred Arrow خود می توانند بهترین هم تیمی های Centaur Warrunner باشند.

اگر به قسمت های اول آموزش هیرو Centaur Warrunner دقت کرده باشید می دانید که ترکیب آیتم Blink Dagger و توانایی Hoof Stomp می تواند بسیار مفید باشد، دلیل اینکه هیروهایی مانند Tiny، Grimstroke و Mirana با این هیرو عالی عمل می کنند نیز همین است.

این هیروها می توانند از موقعیت به دست آمده استفاده کنند و در حالت های متفاوت با هیرو Centaur Warruner برای شروع درگیری ها همکاری کنند.

نقد و بررسی فیلم The King | رمز 32


نقد و بررسی فیلم The Kingبه همراه تفسیر سبک فیلم برداری خواص استفاده شده در فیلم. با گیمر همراه باشید.

 

امتیاز: ۷.۴

امتیاز مردمی: ۷۱%

ستارگان: Timothée Chalamet ،Joel Edgerton ،Sean Harris ،Lily-Rose Depp و Robert Pattinson

کارگردان: David Michôd

تهیه کننده: Brad Pitt

نویسنده: David Michôd و Joel Edgerton

بودجه ساخت: ۳۵میلیون دلار

فروش تا این لحظه: ۱۰ میلیون دلار

 

خلاصه داستان

فیلم روایت کننده داستان چگونگی به ارث رسیدن سلطنت به هنری پنجم یکی از پادشاهان انگلستان کبیر در قرن نوزدهم میلادی است. هنری که بنا به مشکلات خانوادگی خود با پدرش به شکلی مخفیانه در انزوا و در میان مردم عادی زندگی می کند، پس از مرگ پدر و برادرش به ناچار مجبور به قبول کردن تاج گذاری و سلطنت بر کشور انگلستان که در دوره ای تاریک از تاریخ به سر می برد می شود.

بررسی داستان فیلم The King

بررسی داستان فیلم The King

کشور که بر اثر سلطنت نا خردانه و بی رحمانه پدرش تا مرز نابودی کشیده شده است، اکنون از جنگی داخلی نیز رنج می برد. حال هنری ناگزیر به اداره کشور و بهبود خرابی‌هایی که از سوی پدرش برایش به ارث گذاشته شده، است، ولی در این میان خیانت برخی از درباریان به هنری و آغاز جنگی ناخواسته با کشور انگلستان ادامه مسیر را برای او غیر ممکن می کنند ولی هنری…

 

نقد فیلم

بی شک شبکه نتفلیکس (Netflix) با گسترش رسانه خود به فضای مجازی و پخش فیلم‌ها و سریال‌های محبوب به صورت آنلاین علی رقم سلطنت به شبکه‌های تلویزیونی و کابلی، توانسته است تمام صنعت سینما را به بردگی خود در آورد. امروزه به لطف شبکه تلویزیونی و ابر کمپانی نتفلیکس، کم‌تر شرکتی جرئت قدم نهادن در عرصه پخش و انتشار فیلم‌های سینمایی و سریال‌های دنباله دار را دارد. در یک جمله می توان گفت در حال حاضر قدرت کمپانی نتفلیکس در پخش و انتشار آثار سینمایی غیر قابل مقابله است.

بررسی فیلم The King

بررسی فیلم The King

این موفقیت بی نظیر و بی رقیب شرکت نتفلیکس در عرصه سود آوری و انتشار فیلم‌های در امدی چند صد میلیونی را هر ماه روانه جیب این شرکت می کند. از همین رو این شبکه با توجه به این در آمد سر سام آور راهی برای خرج آن به شکی که دو طرف برد باشد برای خود یافته است.

این کمپانی در چند ساله اخیر با گسترش و بسط بخش فیلم‌سازی خود به قدر به سرعت رشد کرده است که امروزه در هر عرصه و ژانری سخنی برای گفتن دارد. به عنوان مثال کمپانی فیلم سازی مارول (Marvel) را در نظر بگیرید که تمرکز اصلی خود را در راه ساخت فیلم‌های قهرمانی کامیک بوکی با نام مستعار دنیای سینمایی مارول (MCU) نهاده است و یا شبکه تلویزیونی اچ بی او (HBO) را در نظر بگیرید که به ساخت سریال‌هایی ناب شهرت دارد.

بهترین فیلم تاریخ شبکه نتفلیکس

بهترین فیلم تاریخ شبکه نتفلیکس

اما کمپانی نتفلیکس به یک یا چند ژانر و عرصه بسنده نکرده و امروز در لیست فیلم‌ها و سریال‌های خود آثاری کامیک، ترسناک، کمدی، دارم، مسابقات ورزشی و فیلم‌های مستند و ده‌ها ژانر دیگر را گنجانده است.


بیشتر بدانید: بهترین و بدترین فیلم های تابستان ۲۰۱۹


این رقابت طلبی شبکه نتفلیکس در چند ماهه اخیر به قدری شدت یافته است که به لجبازی کودکانه مبدل شده است.

بگذارید عمق فاجعه را برایتان شرح دهم. هر چند هفته یک بار با انتشار فیلمی نسبتاً موفق در صنعت سینما، فیلمی تقریباً مشابه و هم سبک توسط شرکت نتفلیکس منتشر می شود که فیلم اولیه را کاملاً زیر سایه و سلطه خود می برد. این ماه نیز فیلم The King از سوی شبکه نتفلیکس برای رقابت با فیلم Outlaw King منتشر گشته است. و باید همین اول گفت که نه تنها فیلم The King  یک سر گردن از رقیب نگون بخت خود یعنی فیلم Outlaw King والا‌تر است، بلکه امکان دارد جز بهترین فیلم‌های بلند امسال شبکه نتفلیکس نیز منتخب شود.

بازیگران فیلم تاریخی The King

بازیگران فیلم تاریخی The King

این فیلم به کارگردانی آقای دیوید میشاد (David Michôd) که آثاری همچون فیلم ماشین جنگی (War Machine) را دارد به شکلی هنری یک واقعه تاریخی را به تصویر کشیده شده است. جالب است بدانید بازی گر معروف هالیوودی یعنی آقای برد پیت (Brad Pitt) در این فیلم در نقش تهیه کننده ظاهر شده است.

در مورد عوامل بازیگری فیلم باید گفت تیم مورد استفاده شده در فیلم را می توان یکی از بزرگ‌ترین نقاط مثبت فیلم در نظر گرفت. تقریباً می شود گفت تمام تیم هنری در این فیلم به شکل قابل قبولی وظیفه خود را به انجام رسانده اند ولی هنرمندی سه بازیگر اصلی این فیلم یعنی آقای Timothée Chalamet، Joel Edgerton و Robert Pattinson را نمی توان با یک تشویق ساده و لفظ قابل قبول رها کرد. این سه بازیگر به معنی واقعی گل کاشته اند و پیشه بازیگری را در این فیلم یک پله ارتقا داده اند.

نقد و بررسی فیلم تاریخی The King

نقد و بررسی فیلم تاریخی The King

خیر خواهی و شخصیت بی منت بازی شده توسط آقای  Joel Edgertonاز یک سو و حالات روحی و چهره سرد شخصیت بازی شده توسط آقای Timothée Chalamet از سویی دیگر فیلم را به شکی اعتیاد آور جذاب کرده اند. البته علی رقم بازی قابل قبول این تیم بازیگری، در فیلم یک ایراد کوچک فنی به محتوای داستانی شخصیت‌ها، الخصوص شخصیت‌های فرعی وارد است.


بیشتر بدانید:  موشکافی تریلر فیلم Joker


سریالی همچون بازی تاج تخت (Game of Thrones) را که عناصر داستانی نسبتاً مشابهی را با فیلم The King دارد را در نظر بگیرید. تمام شخصیت‌های فرعی و اصلی در این سریال حداقل دارای یک پس زمینه کوتاه داستانی هستند که درک حرکات و تصمیماتشان را برای بیننده قابل درک و هضم می کند.

Timothée Chalamet آقای در فیلم The King

Timothée Chalamet آقای در فیلم The King

اما در این فیلم علی رقم زمان طولانی فیلم، خبر چندانی از توجه به پس زمینه داستانی شخصیت‌های فرعی و در برخی موارد اصلی نمی شود. ترکیب این ایراد با لحظات پر جمعیت که در آن‌ها چندین ده نفر در حال جر بحث با هم هستند به سردرگمی سرگیجه آور برای بینندگان مبدل شده است که درک مسیر روایتی داستان را در اکثر موارد تیره و تار می کند. این مشکل تا جایی ادامه دارد که در برخی سکانس‌ها سر رشته مطالب از دست بیننده رها شده و فیلم معنی خود را از دست می دهد.

صحنه ای از فیلم The King

صحنه ای از فیلم The King

علاوه بر این زمان بیش از دو ساعته فیلم در برخی مواقع به صورت دردناکی حوصله بر و طولانی می شود. به جرئت می توان گفت حدود ۳۰ در صد از فیلم را می توان بدون وارد کردن کوچک‌ترین لطمه ای به محتوای داستانی و مسر عادی فیلم حذف کرد. در همین ابتدا باید گفت، برای لذت بردن از این اثر باید دو ساعت از زندگی خود را بدون داشتن هیچ گونه چشمداشتی به فیلم تقدیم کنید. در ضمن باید از صبر ایوب بهره‌مند باشید، چرا که فیلم به شکل کشنده ای به آرامی به جلو پیش می رود.

علاوه بر این مشکلات فنی ذکر شده، بزرگ‌ترین نقطه ضعف فیلم را می توان بی توجهی و نادیده گرفتن تاریخ واقعی اروپا دانست. خط  زمانی استفاده شده در این فیلم به همراه اکثر شخصیت‌ها به شکل نا باورانه و عجیبی ساخته و پرداخته تخیل خلاقانه نویسنده اثر یعنی آقای Joel Edgerton که در فیلم در نقش بازیگر نیز حضور دارد، هستند.

نقد و بررسی فیلم The King به همراه تفسیر سبک فیلم برداری

نقد و بررسی فیلم The King به همراه تفسیر سبک فیلم برداری

البته همان گونه که در نقد مجموعه کوتاه سریالی چرنوبیل (Chernobyl) نیز به آن اشاره کردیم، ساخت محتوای داستانی بر اساس وقایع واقعی بی شک به شکلی غیر قابل تحملی حوصله بر خواهد بود، در نتیجه استفاده از چاشنی اغراق و شاخ و برگ دادن به واقع تاریخی در چنین آثاری نا گزیر است. البته اگر به تاریخ واقعی اروپا علاقه‌مند هستید و به آن اشراف کامل دارید، شک نکنید که دیدن این فیلم برایتان از نظر انحرافات تاریخی که در آن وجود دارد زجر آور خواهد بود.


بیشتر بدانید: نگاهی نزدیک به فیلم In the Tall Grass


خوب شاید حال بگویید با وجود تمام این مشکلات چه ارزشی در دیدن این فیلم وجود دارد؟

علاوه بر هنرمندی بی نظیر بازیگران این اثر که یک نقطه مثبت است، سبک فیلم برداری این فیلم به شکلی کاملاً هنری پیاده سازی شده است. این جا است که آقای Adam Arkapaw پا به میدان می گذارد. وی که در کارنامه خود آثاری شاهکار همچون فصل اول سریال True Detective را دارد، این بار نیز با سبکی مشابه آن چه را که در سریال تحسین شده True Detective شاهد آن بودیم در فیلمی سینمایی پیاده سازی کرده است.

نگاهی نزدیک به فیلم The King

نگاهی نزدیک به فیلم The King

لحظات ناب از سیاهی لشکران واقعی آن هم در عصر جلوه‌های ویژه امروزه در کنار فیلم برداری هنری و استفاده از لنزهای نا متعارف دوربین تمام لحظات فیلم را تبدیل به شاهکاری بصری کرده است. بی شک تا زمانی که فیلم را ندیده اید این حجم از خلاقیت را در استفاده از لنزهای عجیب را درک نخواهید کرد.

 

نتیجه گیری:

فیلم The King در کنار مشکلاتی همچون استفاده از شخصیت‌های  نا پخته فرعی در کنار تحریف آشکار تاریخ اروپا، به زیبایی توانسته است با بهره گیری از تیم بی نقص بازیگری و هنر بی حد و رز آقای Adam Arkapaw در عرصه فیلم برداری اثری در خور بهترین‌های صنعت سینما خلق کند.

خلاصه داستانی فیلم The King

خلاصه داستانی فیلم The King

در کل می توان گفت این فیلم در کنار ضربه ای که به تاریخ انگلستان زده است، به علت زیبایی بصری اش ارزش چندین و چندین بار دیدن را دارد. شاید ایراد تحریف تاریخ در فیلم‌های امروزه در سالیان بعد بنا به رشد سطح فکری بینندگان و منتقدین به فراموشی سپرده شود و این گونه فیلم‌ها سر آغازی برای این تغییر باشند.

معرفی و بررسی بازی Horizon Chase | رمز 32


بازی Horizon Chase بازگشتی به دوران بازی های ماشین سواری آرکیدی سال ۱۹۸۰ است. با گیمر همراه باشید تا بررسی بازی Horizon Chase را با شما در میان بگزاریم.

 

استودیو بازی سازی Aquiris با هدف بازسازی بازی‌های ماشین سواری دهه‌ی ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ بازی Horizon Chase را ساخت است و باید گفت که بازی Horizon Chase تبدیل به یک بازی فوق‌العاده شده است. Aquiris حتی Barry Leitch آهنگساز بازی Top Gear را نیز به کار گرفته‌ است تا موسیقی با همان استایل تاریخی بسازد.

گرافیک بازی واقع شاهکار است.

گرافیک بازی واقع شاهکار است.

بازی Horizon Chase یک بازی با استایل گیم پلی آرکیدی است که در بازی‌های امروزی جایی ندارد. بازی‌های ماشین سوری امروزی روی گرافیک، فیزیک و واقعیت گرایی تمرکز می‌کنند. درحالی‌که در بازی Horizon Chase سکه جمع می‌کنید، سوخت خود را مدیریت می‌کنید و بعضی اوقات با برخور‌د به موانع شروع به چرخیدن دور خودتان می‌کنید.

 

Horizon Chase با گرافیک Low-Poly خود سعی در ترکیب گرافیک قدیمی با تکنولوژی گرافیک امروزی می‌کنید و باید گفت که این بازی واقعاً زیباست. استایل گرافیکی بازی و متغیر بودن پیست‌های مسابقه‌ی بازی جذابیت بازی را چند برابر می‌کند.

محیط های بازی واقعا زیبا هستند.

محیط های بازی واقعا زیبا هستند.

هر پیست مسابقه‌ی بازی متفاوت و زیباست، مسابقات بازی بین کشورهای مختلف تقسیم می‌شود که هر کشور مراحل مخصوص به خود را دارد که برای باز کردن مراحل بعدی باید مقام بهتر از سه را در مسابقات به دست بیاورید.

 

در حین مسابقات سکه‌ها یا Token های آبی رنگی را جمع آوری می‌کنند که برای آزاد کردن پیست‌های جایزه به درد می‌خورند. در این پیست‌های جایزه می‌توانید با اول شدن یک ماشین جدید و یا با سوم شدن یک ارتقا برای ماشین خود به دست بیاورید.


بیشتر بدانید: معرفی و بررسی بازی موبایل Death Road To Canada


مقدار محتوایی که بازی Horizon Chase ارائه می‌کند بسیار بالاست، هر کشور چیزی بین هشت یا نه پیست دارد که هر کدام در نوع خود خاص هستند و البته بسیار زیبا. روش بازی به گونه‌ای است که اگر در پیست‌های قبلی خوب عمل نکرده باشید باید برگردید و آنها را دوباره انجام دهید تا مقام بهتری به دست بیاورید. این ممکن است بعد از مدتی بازیکنان را خسته کند.

مسابقات بازی بسیار پر سرعت و هیجانی می باشند.

مسابقات بازی بسیار پر سرعت و هیجانی می باشند.

پیست‌های مسابقه خود به دقت و توجه زیادی نیازمند هستند. مسیرهای مسابقه‌ای که بسیار پر پیچ و خم هستند نیازمند یک ماشین با کنترول بالا است ولی مسیرهای طولانی نیازمند ماشینی با مصرف سوخت پایین هستند.

 

گرافیک فوق‌العاده بازی Horizon Chase واقعاً جای تحسین دارد. استودیو Aquiris با ترکیب گرافیک‌های قدیمی و جدید توانسته‌اند صحنه‌های بسیار زیبایی را برای بازی خلق کنند.

بازی دارای ماشین ها کلاسیک فوق‌العاده ای می باشد.

بازی دارای ماشین ها کلاسیک فوق‌العاده ای می باشد.

موسیقی ساخت Barry Leitch نیز به بازی هویت خاص و قدیمی می‌دهد. موسیقی فوق‌العاده و بازی که باز‌گشتی به دوران Top Gear است بازی را بسیار جذاب‌تر می‌کند.

 

گیم پلی بازی نیز بازگشتی به دوران قدیم است، فیزیک رانندگی و برخورد ماشین‌ها به یک دیگر از بازی‌های امروزی بسیار متفاوت است. با اینکه گیم پلی بازی بسیار متفاوت به نظر می‌رسد باز هم لذت بخش و جذاب است.

تا می تونید گاز بدید.

تا می تونید گاز بدید.

خوشبختانه بازی هیچ‌گونه پرداخت درون برنامه‌ای ندارد تا با روند بازی تداخل ایجاد کند. بازی Horizon Chase بازسازی از بازی‌های قدیمی و فراموش شده است با این حال Horizon Chase یک بازسازی کامل نیست.

 

سازندگان بازی Horizon Chase دقیقاً می‌دانستند که کدام قسمت از بازی‌های قدیمی باید بازسازی می‌شد و کدام قسمت‌های این بازی‌های فراموش شده باید حذف می‌شد. بازی Horizon Chase می‌تواند به تمام توسعه دهندگان بازی نشان دهد که چطور باید یک بازی قدیمی را بازسازی کرد.

نقشه بازی

نقشه بازی

بازی Horizon Chase واقعاً یک بازی ماشین سواری و آرکیدی فوق‌العاده است که فقط برای علاقه‌مندان با بازی‌های مسابقه‌ای نیست و هر کسی که علاقه‌ای به بازی‌های سرعتی آرکیدی دارد می‌تواند از این بازی لذت ببرد.

 

تنها مشکل بازی این است که بازی می‌تواند بعد از مدتی خسته کننده به نظر برسد با اینکه بازی تمام سعی خود را می‌کند تا با ایجاد تنوع مثل مسیرهای مسابقه‌ای پیچیده‌تر و ماشین های جدید این مشکل را حل کند.

 

بازی Horizon Chase یک بازی از دست دادنی نیست و اگر علاقه‌مند به بازی‌های مسابقه‌ای و آرکیدی هستید به هیچ وجه آن را از دست ندهید.

 

دانلود بازی Horizon Chase برای iOS و Android:

دانلود بازی از اپ استور اپل

دانلود بازی از گوگل پلی

 

 

نقد و بررسی قسمت اول فصل چهارم Rick and Morty | رمز 32


نقد و بررسی قسمت اول فصل چهارم سریال انیمیشنی ریک و مورتی (Rick and Morty)، به همراه اشاره به تمام نکات مخفی و ایستر اگ‌های این قسمت. با گیمر همراه باشید.

 

به شما تبریک می گوییم، چرا که پس از انتشار آخرین قسمت فصل سوم سری انیمیشن‌های ریک و مورتی در سال ۲۰۱۷ و سپری شدن بیش از دو سال انتظار، بالاخره شب گذشته اولین قسمت جدید فصل چهارم این انیمیشن مفهومی و پر طرفدار منتشر گشت. شاید بسیاری این وقفه طولانی مدت را یک پس رفت و باز درنده برای محبوبیت و افزایش طرفداران این اثر به حساب آورند، ولی بی شک این وقفه و حس تعلیق ایجاد شده توسط شبکه تلویزیونی ادالت سویم (Adult Swim) یک حرکت استراتژیکی برای جلب هر چه بیشتر توجه مردم بوده است.

موشکافی اولین قسمت فصل چهار Rick and Morty

موشکافی اولین قسمت فصل چهار Rick and Morty

چرا که فصل چهارم انیمیشن ریک و مورتی در چند ماه گذشته بیشترین میزان گفت و گو ها را در اکثر محافل سینمایی به خود اختصاص داده بود. در این چند وقتِ حدس و گمان‌ها در مورد محتوای داستانی پنج قسمت منتشر شده از فصل چهارم در سال ۲۰۱۹ به قدری پر و بال گرفت که اکثر چت روم‌ها قانونی مبنی بر عدم و گفت و گو در مورد محتوای داستانی این سریال را در قوانین خود به ثبت رساندن.


بیشتر بدانید: موشکافی تریلر فصل چهارم انیمیشن Rick and Morty


خوشبختانه با توجه به قسمت اول منتشر شده از فصل چهار سریال ریک و مورتی می توان به این نتیجه رسید که این صبر دو ساله به معنی واقعی ارزش آنچه را که امسال (البته نیمی از فصل امسال منتشر خواهد شد) به آن دست خواهیم یافت را داشته است.

نقد و بررسی انیمیشن Rick and Morty

نقد و بررسی انیمیشن Rick and Morty

بی شک قسمت اول این فصل از هر لحاظ نسبت به سایر قسمت‌هایی که تا کنون از این سریال دیده ایم دیوانه‌وار‌تر و خلاقه‌تر بوده است. این شروع طوفانی بی شک نوید یک فصل شیرین و دل چسب را به تمام طرفداران این اثر می دهد. فصلی دیوانه وار و غنی از اشارات و ایستر اگ‌ها (نکات مخفی) که خستگی این دو سال صبر بی منت را از تن دوستداران این دنیای انیمیشن بیرون خواهد کرد.

از همین رو سایت گیمر با انتشار هر قسمت از این سریال در هر هفته به بررسی نکات مخفی و اشارات این سریال به سایر آثار سینمایی خواهد پرداخت تا لذت چندین و چندین بار دیدن قسمت‌های این فصل را نصیب دوستداران انیمیشن‌ها مفهومی کند.

نکات مخفی و اشارات قسمت اول فصل چهارم سریال انیمیشنی ریک و مورتی به شرح زیر است:

 

ریک در لبه فردا

اشاره انیمیشن ریک و به مورتی به فیلم Edge of Tomorty

اشاره انیمیشن ریک و به مورتی به فیلم Edge of Tomorty

نام انتخاب شده برای این قسمت از انیمیشن بی شک یکی از خلاقانه‌ترین شوخی‌هایی است که در آن‌ها نام‌هایی مسخره از روی آثار واقعی و جدی برای فیلم‌های کمدی انتخاب می شود. نام Edge of Tomorty اشاره ای آشکارا به فیلم در لبه فردا (Edge of Tomorrow) با بازی آقای تام کروز (Tom Cruise) است.


بیشتر بدانید: انیمیشن Rick and Morty برای ۷۰ قسمت دیگر تمدید شد


داستان این فیلم که بر اساس یک مانگانی (کامیک بوک‌های ژاپنی) به نام کافی است بمیری نوشته شده است، روایت کننده زندگی بی پایان و جاودانه یک سرباز است که با هر باز مرگش روز را از نو شروع می کند. قبل از این مستند محبوب تور بزرگ (The Grand Tour) یا همان سری جدید تاپ گیر (Top Gear) محصول شبکه آمازون نیز چندین شوخی با نمک با فیلم در لبه فردا کرده بود، ولی آنچه انیمیشن ریک و مورتی در آغاز این فصل با مرگ‌های پیاپی ریک انجام داد، دست تمام کمدی‌های صورت گرفته با فیلم لبه فردا را بست.

 

تیزر آغازی جدید

اشاره انیمیشن ریک و به مورتی به فیلم ترمیناتور

اشاره انیمیشن ریک و به مورتی به فیلم ترمیناتور

تیزر آغازی استفاده شده در ابتدای هر قسمت از فصل اول تا کنون چندین و چندین بار دست خوش تغییراتی اساسی شده است، ولی خوب همه می دانیم که تقریباً نیمی از تصاویر نشان داده شده در این تیزر بی مصرف بوده و هیچ وقت در سریال اصلی شاهد آن‌ها نبوده ایم.


بیشتر بدانید:  تجزیه و تحلیل تریلر فصل چهارم Rick and Morty


ولی خوب با توجه به مصاحبه ای که چندی قبل با آقای جاستین رولند (Justin Roiland) انجام شد، این سکانس‌ها کوتاه معنی دوباره به خود گرفتند. آقای رولند در این مصاحبه در مورد این تصاویر این چنین گفتند:

«خوب این درست است که نیمی از این ویدیوهای کوتاه هیچ گاه در قسمت‌های اصلی اتفاق نمی افتند، ولی خوب قرار شده است به اضافه فصل چهارم، ۷۰ قسمت دیگر نیز از این سریال انیمیشنی ساخته شود. در نتیجه انتظار به وقوع پیوستن تمام این تصاویر را در قسمت‌های آینده داشته باشید.»

با توجه به گفته‌های آقای جاستین رواند می توان گفت تنها چیزی که برای کشف محتوای داستانی این تصاویر نیاز داریم، صبر بیشتر است. در تیز آغازی این فصل علاوه بر سکانس تعقیب و گریز ریک، مورتی و سامر از دست یک اختاپوس فضایی که سه فصل تمام است در تیزر نگه داشته شده است شاهد چندین سکانس جدید همچون اشاراتی به فیلم ترمیناتور (The Terminator) که قسمت جدید آن این هفته منتشر شده است هستیم.

 

اسکوئانچی بر علیه ریک خواهد شد

نقد انیمیشن ریک و مورتی

نقد انیمیشن ریک و مورتی

در سکانسی از قسمت اول فصل چهارم سریال که در آن ریک با استفاده از کریستال‌های مرگ آینده و احتمالات چگونگی مرگ خود را می بیند، اسکوئانچی دوست و رفیق قدیمی ریک که در قسمت آخر فصل دوم جان خود را فدای نجات ریک کرده بود دیده می شود.

ولی این بار او در حال کشتن ریک است. با توجه به وقایع فصل دوم و سوم این سریال که در آن دوست قدیمی دیگر ریک یعنی مرد پرنده ای تبدیل به یک سایبورگ می شود تا ریک را بکشد و با توجه به قلاده ای که در این سکانس بر گردن اسکوئانچی هست، می توان به این نتیجه رسیده که اسکوئانچی جان خود را در قسمت آخر فصل دوم از دست نداده است، بلکه او اسیر شده و تیمی (یکی از دشمنان ریک) او را به مبارزه بر علیه ریک مجبور کرده است.

البته لازم به ذکر است حضور شخصیت اسکوئانچی در فصل چهارم انیمیشن چندین ماه قبل توسط عوامل سازنده سریال به صورت رسمی تائید شده بود.

 

جسیکا و مورتی هیچ گاه به هم نمی رسند

بررسی داستان قسمت فصل چهار انیمیشن Rick and Morty

بررسی داستان قسمت فصل چهار انیمیشن Rick and Morty

کراش شخصیت مورتی که از قسمت اول سریال نیز به آن اشاراتی چند شده است هیچ گاه وارد رابطه ای با مورتی نخواهد شد. میگویید چرا؟

با توجه به تصاویری که در این قسمت و با کمک کریستال‌های مرگ از آینده احتمال مورتی نشان داده شد، آینده مورتی به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شود. مرگی هول ناک در کنار ریک و مرگی آرام در بیمارستانی که در آن جسیکا یک پرستار است.

 

مروتی تبدیل به اکیرا می شود

اشاره انیمیشن ریک و مورتی به انیمه آکیرا

اشاره انیمیشن ریک و مورتی به انیمه آکیرا

اگر این قسمت را دیده باشید می دانید که در انتها به علت استفاده بی رویه مورتی از کریستال‌ها مرگ، او به موجودی شرور تبدیل می شود و در نهایت جری (پدر مورتی) او را به اکیرا تشبیه می کند. ولی خوب اکیرا چیست؟


بیشتر بدانید: بهترین و بدترین فیلم های تابستان ۲۰۱۹


اکیرا یک انیمه ژاپنی است که در آن نوجوانی با دست یابی به قدرت‌های فرا طبیعی و سو استفاده از آن‌ها تبدیل به موجودی دقیقاً همانند آنچه در این قسمت بودیم می شود. در واقع پروسه تبدیل شدن مروتی به مورتی شرور در اثر استفاده از کریستال‌های مرگ اشاره ای کامل به این انیمه ژاپنی است.

 

رقابت برای نویسندگی

مسابقه عوامل سازنده انیمیشن ریک و مورتی

مسابقه عوامل سازنده انیمیشن ریک و مورتی

شاید سکانس مبارزه مورتی شرور در این قسمت با زور گو های مدرسه به نظرتان از لحاظ جلوه‌های بصیر در بخشی بسیار خلاقانه و در بخشی بسیار خشن جلوه کند. تبدیل انسان‌ها به کپه ای لاشه در اثر تغیر ژنتیکی در مولکول‌های دی ان ای از یک سو و استفاده خلاقانه از جعبه آقای می سیکس که در فصل اول شاهد روایتی کامل از آن‌ها بودیم از سویی دیگر. چه تلاش بی حد اندازه ای، آن هم برای یک سکانس کوتاه.

خوب باید بگویم این خلاقیت بی حد مرز در اثر یک پدیده طبیعی نبوده و سازندگان از روی عمد آن را خلق کرده اند. با توجه به مصاحبه‌ها، مسابقه ای چند صد دلاری میان سازندگان انمیشین برای خلق این سکانس صورت گرفته است. در واقع چندین بخشی که در این سکانس کوتاه می بینیم سکانس‌های تیکه تیکه از برندگان شرکت کننده در این مسابقه هستند. گفته می شود حدود سی نویسنده و انیمیشن ساز از شبکه ادالت سویم در این مسابقه شرکت کرده اند.

 

تبلیغات واقعی بیشتر

تبلیغات واقعی در انیمیشن ریک و مورتی

تبلیغات واقعی در انیمیشن ریک و مورتی

بی شک تبلیغی که در فصل سوم برای بازی واقعیت مجازی ریک و مورتی شد را به یاد دارید، این بار نیز در بخشی از انیمیشن تبلیغی از بازی ترور جهان را نجات داد (Trover Saves the Universe) را می بینم. لازم به ذکر است بازی ترور جهان را نجات داد هیچ ربطی به دنیای انیمیشنی ریک و مورتی ندارد، ولی کارگردان مجموعه یعنی آقای جاستین رولند نویسنده و سازنده آن است.

جالب است بدانید این گونه تبلیغ‌ها مختص به سریال ریک و مورتی نبوده و تا کنون انیمیشن‌های محبوبی همچون سیمپسون‌ها (Simpsons) و پارک شمالی (South Park) نیز تبلیغ بازی‌های ویدیویی خود را در انیمیشن اصلی خود کرده اند.

 

به یاد خاطر مایک مندل

کارگردان انیمیشن ریک و مورتی جان خود را از دست داد

کارگردان انیمیشن ریک و مورتی جان خود را از دست داد

تصویر به نمایش در آمده در انتهای انیمیشن که نشان دهنده مردی با سگ اش است برای یاد بود کارکردان مجموعه یعنی آقای مایک مندل بود که در وقفه طولانی میان فصل سوم و چهارم جان خود را از دست داده است. آقای مندل دو سال قبل برای کارگردانی قسمت ریک خیاری، جایزه بهترین کارکردانی انیمیشن را از جشنواره امی (Emmy) از آن خود کرد.

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Chaos Knight | رمز 32


Chaos Knight یکی از هیروهای Carry بخش Strength می باشد که یکی از توانایی هایش باعث قدرتمندتر شدن او می شود. با گیمر همراه آموزش هیرو Chaos Knight باشید.

 

قسمت مهمی از هیروهای DOTA 2 را هیروهایی تشکیل می دهند که ما آنها را با عنوان Carry می شناسیم، هیرو Chaos Knight نیز جزوه همین دسته از هیروها می باشد که در قسمت Strength قرار دارد.

هیرو Chaos Knight با اینکه توانایی هایش نشان دهنده این هستند که این هیرو Carry می باشد ولی در بعضی مواقع نیز دیده شده است که از این هیرو به عنوان یک هیرو Support استفاده می شود.

البته ما در این مقاله آموزشی قرار است تنها حالتی را بررسی کنیم که این هیرو به عنوان هیرو Carry بازی می شود، هیرو Chaos Knight قابلیت تبدیل شدن به یک هیرو Ganker را نیز دارد.

مجموعه مقالات آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2:

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2 هیرو Chaos Knight

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2 هیرو Chaos Knight

هیرو Chaos Knight جزو گروه هیروهای Strength و نزدیک زن می باشد، این هیرو جزو یکی از هیروهای Carry گروه Strength می باشد که به دلیل داشتن توانایی هایی برای Slow و Stun کردن هیروهای تیم حریف می توان از او به عنوان هیرو Ganker نیز استفاده کرد.

توانایی های این هیرو اکثرا دارای حالت هجومی می باشند بنابراین اگر هیرویی می خواهید که در تعقیب سایر هیروها در بازی موفق باشد و بتواند کارهای زیادی برای تیمتان انجام دهد بهتر است این هیرو را در انتخاب های خود لحاظ کنید.

توانایی ها (Spells):

Chaos Bolt

Chaos Bolt

Chaos Bolt

توانایی Chaos Bolt یک توانایی برای Stun کردن تنها یک نفر می باشد که میزان آسیب و یا زمان Stun مشخصی ندارد، یعنی میزان آسیب و زمان Stun این توانایی به صورت شانسی محاسبه می شود.

لحظه استفاده از توانایی Chaos Bolt هیرو Chaos Knight

لحظه استفاده از توانایی Chaos Bolt هیرو Chaos Knight

زمانی که این توانایی را مثلا بر روی یک هیرو استفاده می کنید، زمانی که آن هیرو Stun می شود و همچنین میزان آسیب دریافتی روی سر او نشان داده می شود.

زمان و میزان آسیب دریافتی بر روی هیرو Axe روی سر او نشان داده می شود

زمان و میزان آسیب دریافتی بر روی هیرو Axe روی سر او نشان داده می شود

این توانایی از آیتم Black King Bar فعال عبور نمی کند و همچنین توسط آیتم Linken’s Sphere بلاک می شود. شما می توانید به این توانایی توسط آیتم Blink Dagger و یا توانایی هایی که خاصیت Blink کردن دارند جا خالی دهید.

این توانایی دارای حالت Strong Dispel می باشد.

Reality Rift

Reality Rift

Reality Rift

این توانایی در واقع هیرو Chaos Knight و Illusion هایش را به هدفی که انتخاب می کند نزدیک تر می کند، البته این توانایی یک باف منفی بر روی هدف مورد نظر ایجاد می کند که باعث می شود میزان سرعت حرکت و ضربه زدن او کاهش پیدا کند.

لحظه استفاده از توانایی Reality Rift

لحظه استفاده از توانایی Reality Rift

این توانایی را می توانید زمانی که یکی از هیروها از دست شما فرار می کند استفاده کنید، در ضمن ترکیب این توانایی با Chaos Bolt می تواند یک هیرو را سادگی از درگیری ها حذف کند.

تغییر مکان هیرو Axe و Chaos Knight در اثر توانایی Reality Rift

تغییر مکان هیرو Axe و Chaos Knight در اثر توانایی Reality Rift

این توانایی را زمانی که Root شده اید نمی توانید استفاده کنید، در ضمن Reality Rift توسط Linken’s Sphere بلاک می شود و از آیتم Black King Bar فعال عبور نمی کند.

باف منفی این توانایی دارای حالت Basic Dispel می باشد.

Chaos Strike

Chaos Strike

Chaos Strike

این توانایی باعث می شود تا هیرو Chaos Knight بتواند آسیب Critical یا همان آسیب چند برابر به حریف وارد کند، در کنار افزایش میزان آسیب فیزیکی این توانایی دارای Lifesteal می باشد که باعث می شود میزان HP مورد نیاز Chaos Knight تامین شود.

توانایی Chaos Strike هیرو Chaos Knight

توانایی Chaos Strike هیرو Chaos Knight

این توانایی نیز مانند Chaos Bolt دارای حالت شانسی بودن میزان ضربه Critical می باشد، این توانایی توسط Illusion های شما نیز قابل استفاده است و توسط آیتم Silver Edge غیر فعال می شود.

Lifesteal حاصل از این توانایی در کنار آیتم های دیگر که Lifesteal می دهند به خوبی کار می کند، برای مثال خرید آیتم Satanic برای هیرو Chaos Knight می تواند بسیار مفید باشد.

Phantasm

Phantasm

Phantasm

این توانایی در لحظه استفاده کردن ۳ عدد Illusion از شما تولید می کند که در لول های ۶، ۱۲ و ۱۸ به ترتیب ۵۰، ۷۵ و ۱۰۰ درصد ازآسیب فیزکی شما را به هیروهای تیم حریف وارد می کنند، در ضمن Illusion های حاصل از این توانایی ۲۶۰ درصد آسیب بیشتر نسبت به هیرو Chaos Knight دریافت می کنند.

هیرو Chaos Knight در حال آماده شدن برای توانایی Phantasm

هیرو Chaos Knight در حال آماده شدن برای توانایی Phantasm

زمانی که این توانایی را فعال می کنید برای چند لحظه هیرو Chaos Knight به حالتی در می آید که نمی توانید بر روی این هیرو توانایی های خود را به کار ببرید.

محو شدن هیرو Chaos Knight توسط توانایی Phantasm

محو شدن هیرو Chaos Knight توسط توانایی Phantasm

در لحظه ای که Chaos Knight همراه Illusion هایش ظاهر می شود شما نمی توانید محل درست Chaos Knight را با دیدن تشخیص دهید، زمانی که این توانایی را استفاده می کنید هیرو Chaos Knight به صورت تصادفی بین Illusion هایش ظاهر می شود.

تولید Illusion ها از هیرو Chaos Knight توسط توانایی Phantasm

تولید Illusion ها از هیرو Chaos Knight توسط توانایی Phantasm

این توانایی دارای حالت Basic Dispel می باشد و در زمان استفاده از آن باف های منفی که حالت Basic Dispel دارند از بین می روند.

تاثیر آیتم Aghanim بر روی این هیرو:

خرید آیتم Aghanim’s Scepter می تواند زمان مورد نیاز توانایی Phantasm را افزایش دهد، همچنین میان آسیب دریافتی توسط Illusion ها را کاهش می دهد و این قابلیت را به شما می دهد تا بتوانید این توانایی را بر روی دوستانتان استفاده کنید.

Illusion های درست شده از هیروهای هم تیمیتان، تنها توسط شما می توانند کنترل شوند.

استعدادها (Talents):

Talent های هیرو Chaos Knight

Talent های هیرو Chaos Knight

در لول ۱۰ می توانید از بین افزایش سرعت حرکت و یا افزایش میزان Strength، Agility و Intelligence یکی را انتخاب کنید، هر دو این انتخاب ها عالی هستند و بسته به شرایط بازی می توانید به هر کدام که احتیاج داشتید یکی را انتخاب کنید.

Talent های لول ۱۵ شامل افزایش Strength و کاهش Cooldown تمامی توانایی های شما می شوند، این کاهش Cooldown بر روی آیتم های شما نیز تاثیر دارد، انتخاب Cooldown کمتر به نظر می رسد بتواند تاثیر بیشتری برای هیرو Chaos Knight داشته باشد بنابراین انتخاب کاهش Cooldown برای این هیرو مناسب تر است.

در لول ۲۰ می توانید از بین افزایش میزان گلد در دقیقه و اینکه توانایی Reality Rift از آیتم Black King Bar عبور کند یکی را انتخاب کنید، هر دو این Talent ها عالی هستند ولی با توجه به اینکه آیا شما نیاز به آیتم بیشتری دارید و یا این که باید هیرو هایی که Black King Bar دارند را اذیت کنید، باید انتخاب خود را انجام دهید.

Talent های لول ۲۵ به توانایی های Chaos Bolt و Chaos Strike مربوط می شوند، انتخاب Talent سمت راست باعث می شود تا میزان Cooldown توانایی Chaos Strike از ۴ ثانیه به ۲ ثانیه کاهش پیدا کند ولی Talent دیگر باعث می شود تا بیشترین میزان Stun توانایی Chaos Bolt به ۲ ثانیه افزایش پیدا کند که باعث خواهد شد تا اگر خوش شانس باشید هیروی تیم حریف نزدیک به ۶ ثانیه Stun شود که عدد بسیار بزرگی است.

این Talent نیز با توجه به شرایط بازی باید انتخاب شود، اگر فکر می کنید هم تیمی های شما قادر هستند تا آسیب بیشتری نسبت به شما در درگیری ها ایجاد کنند انتخاب Talent افزایش زمان Stun توانایی Chaos Bolt مناسب شما خواهد بود.

آیتم بندی:

در این قسمت از آموزش هیرو Chaos Knight می خواهیم نگاهی بیندازیم به آیتم های مناسب برای این هیرو و اینکه چه آیتم هایی برای این هیرو در چه شرایطی می تواند مفید باشد.

آیتم های شروع بازی:

Tango:

Tango

Tango

با اینکه هیرو Chaos Knight توانایی Chaos Strike دارد و می تواند با استفاده از آن میزان HP از دست رفته خود را جبران کند ولی تا زمانی که این توانایی را انتخاب نکرده است نیاز به یک منبع برای HP Regeneration خواهد داشت، Tango می تواند این نیاز شما را تامین کند.

Healing Salve:

Healing Salve

Healing Salve

بعضی مواقع در بازی لاینی که در آن بازی می کنید می تواند سخت تر از حد معمول باشد به همین دلیل خرید یک Healing Salve می تواند شما را در لاین نگه دارد تا لول شما نسبت به هیروهای تیم حریف کمتر نباشد.

Enchanted Mango:

Enchanted Mango

Enchanted Mango

هیرو Chaos Knight یکی از هیروهایی است که نیاز بسیار زیادی به Mana دارد و این باعث می شود تا نتواند از توانایی های Chaos Bolt و Reality Rift در اول بازی استفاده کند، خرید یک Enchanted Mango می تواند میزان Mana مورد نیاز شما را تامین کند.

Stout Shield:

Stout Shield

Stout Shield

تمامی هیروهای نزدیک زن که قصد فارم کردن و به دست آوردن گلد در لاین را دارند باید این آیتم را خریداری کنند تا میزان آسیب دریافتی از ضربه های هیروهای تیم حریف و یا کریپ های کاهش پیدا کند.

آیتم های اوایل بازی:

Quelling Blade:

Quelling Blade

Quelling Blade

اگر فکر می کنید که کشتن کریپ های در لاینی که بازی می کنید سخت تر از حد معمول هست می توانید Quelling Blade را خریداری کنید تا این کار برای شما آسان تر شود.

Magic Wand:

Magic Wand

Magic Wand

خرید یک عدد Magic Wand می تواند در مواقع ضروری میزان HP از دست رفته یا Mana مورد نیاز شما را تامین کند.

Boots of Speed:

Boots of Speed

Boots of Speed

این آیتم جزو یکی از آیتم های مهم در بازی DOTA 2 می باشد که اکثر هیروها زمانی که گلد کافی داشته باشند باید آن را خریداری کنند.

آیتم های اواسط بازی:

Power Treads:

Power Treads

Power Treads

خرید Power Treads برای هیرو Chaos Knight به دلیل افزایش سرعت ضربه زدن می تواند برای این هیرو مناسب باشد، در ضمن این آیتم کمی نیاز هیرو Chaos Knight به Mana را برآورده می کند.

Armlet of Mordiggian:

Armlet of Mordiggian

Armlet of Mordiggian

این آیتم یکی از آیتم های جالب برای هیرو Chaos Knight می باشد، قبل از استفاده از توانایی Phantasm باید این آیتم را فعال کنید و پس از آن Illusion های شما این آیتم را به صورت فعال بر روی خود خواهند داشت بدون آینکه از HP آنها مقداری کاهش یابد.

Echo Sabre:

Echo Sabre

Echo Sabre

ترکیب این توانایی و Reality Rift باعث می شود تا هیچ هیرویی نتواند از دست شما فرار کند، در ضمن این توانایی بر روی Illusion های شما نیز قابل استفاده است که باعث می شود تا بتواند آسیب بیشتری در درگیری ها ایجاد کنید.

Blink Dagger:

Blink Dagger

Blink Dagger

اگر در برخی مواقع نیاز دارید تا به هیروهای تیم حریف نزدیک تر شوید ولی به دلایلی نمی توانید می توانید آیتم Blink Dagger را خریداری کنید. این آیتم قابلیت Gank کردن سایر هیروها توسط Chaos Knight را افزایش می دهد.

Shadow Blade:

Shadow Blade

Shadow Blade

آیتم Shadow Blade را می توانید زمانی خریداری کنید که تیم شما نیاز به یک Ganker دارد، این آیتم یک آیتم عالی برای Chaos Knight می باشد ولی در هر شرایطی این آیتم نمی تواند مفید واقع شود.

Heaven’s Halberd:

Heaven's Halberd

Heaven’s Halberd

این آیتم باعث می شود تا هیروهایی که تنها منبع آسیب زدن آنها فیزیکی می باشد نتوانند کار خاصی در درگیری ها انجام دهند، این آیتم به شما Status Resistance می دهد که می تواند در بسیاری از مواقع برای شما موثر باشد.

Drum of Endurance:

Drum of Endurance

Drum of Endurance

افزایش سرعت حرکت و ضربه زدن در درگیری ها مسلما می تواند تاثیر زیادی بر روی شما و هم تیمی هایتان داشته باشد، این آیتم این نیاز شما را تامین می کند در ضمن Mana Regeneration حاصل از این آیتم Mana مورد نیاز شما را تامین می کند.

آیتم های آخر بازی:

Black King Bar:

Black King Bar

Black King Bar

بعضی مواقع هیروهای تیم حریف نمی گذارند تا شما کار اصلی خود را انجام دهید و قبل از استفاده از توانایی Phantasm شما را می کشند، به همین دلیل می توانید آیتم Black King Bar را خریداری کنید تا قبل از کشته شدن کار خود در درگیری ها را انجام دهید.

Manta Style:

Manta Style

Manta Style

افزایش Illusion های شما به ۵ عدد می تواند تشخیص شما از بین Illusion هایتان را سخت تر کند، در ضمن آیتم Manta Style باعث می شود تا سرعت حرکت و ضربه زدن شما افزایش پیدا کند.

Heart of Tarrasque:

Heart of Tarrasque

Heart of Tarrasque

آیتم Heart of Tarrasque باعث می شود تا هیروهای تیم حریف نتوانند شما را از بین Illusion هایتان تشخیص دهند و همچنین میزان HP که به آن نیاز دارید توسط این آیتم تامین می شود.

Assault Cuirass:

Assault Cuirass

Assault Cuirass

افزایش آرمور شما و هم تیمی هایتان و همچنین کاهش میزان آرمور هیروهای تیم حریف می تواند تاثیر زیادی در درگیری ها داشته باشد، افزایش آرمور بر روی Illusion های شما نیز تاثیر خواهد داشت.

Satanic:

Satanic

Satanic

Satanic نیز یکی از آیتم های عالی برای هیرو Chaos Knight می باشد که در کنار توانایی Choas Strike می تواند این هیرو را به میزان زیادی Heal کند.

Eye of Skadi:

Eye of Skadi

Eye of Skadi

این آیتم علاوه بر افزایش میزان Attribute شما باعث می شود تا با هر ضربه میزان سرعت حرکت هیروهای تیم مقابل را کاهش دهید که در ترکیب با توانایی Reality Rift می تواند یک هیرو را از درگیری ها حذف کند.

Silver Edge:

Silver Edge

Silver Edge

هیروهایی که به دلیل داشتن توانایی Passive شما و هم تیمی هایتان را اذیت می کنند به سادگی توسط Silver Edge قابل کنترل هستند و این آیتم توانایی های Passive آنها را غیر فعال می کند.

چه موقع این هیرو را انتخاب نکنیم؟

Abaddon:

Abaddon

Abaddon

هیرو Abaddon می تواند با استفاده از توانایی Aphotic Shield خود هم تیمی های خود را که توسط توانایی Chaos Bolt و Reality Rift این هیرو Stun و یا سرعت حرکتشان آهسته شده است نجات دهد.

در ضمن توانایی Borrowed Time به Abaddon باعث می شود تا هیرو Chaos Knight نتواند کار خاصی بر روی این هیرو انجام دهد.

Tinker:

Tinker

Tinker

زمانی که هیرو Tinker بتواند آیتم Aghanim’s Scepter را خریداری بکند توانایی Laser او بر هیرو Chaos Knight و Illusion های این هیرو اصابت خواهد کرد که باعث می شود Chaos Knight نتواند تاثیر خود را در درگیری ها نشان دهد.

Axe:

Axe

Axe

تا زمانی که هیرو Chaos Knight نتواند آیتم هایی مانند Satanic، Heart of Tarrasque و یا Eye of Skadi را خریداری کند هیرو Axe این هیرو را به شدت اذیت خواهد کرد.

ترکیب توانایی های Berserker’s Call و Counter Helix همراه با آیتم Blade Mail به سادگی Illusion های هیرو Chaos Knight را نابود می کند.

Lion:

Lion

Lion

توانایی Mana Drain هیرو Lion خاصیتی دارد که باعث می شود در صورت استفاده آن بر روی Illusion ها آنها را در همان لحظه نابود کند.، همچنین Talent لول ۲۰ این هیرو اجازه می دهد تا همزمان ۲ هدف برای این توانایی انتخاب شوند، یعنی ۲ عدد از Illusion های این هیرو از بین خواهد رفت.

توانایی Finger of Death نیز در کنار آیتم Aghanim’s Scepter به سادگی می تواند Illusion های این هیرو را نابود کند.

توانایی Hex این هیرو نیز در کنار Talent لول ۲۵ که این توانایی را از یک هدف خاص به یک محیط دایره ای تبدیل می کند باعث می شود که Illusion های Chaos Knight در همان لحظه نابود شوند.

Brewmaster:

Brewmaster

Brewmaster

توانایی Dispel Magic کریپ-هیرو Storm باعث می شود که Illusion های حاصل از توانایی Phantasm آسیب زیادی دریافت کنند که این باعث می شود هیرو Chaos Knight از بین Illusion هایش قابل تشخیص باشد.

Earthshaker:

Earthshaker

Earthshaker

توانایی Echo Slam باعث می شود که به دلیل زیادی بودن Illusion های هیرو Chaos Knight، این هیرو و هم تیمی هایش آسیب زیادی دریافت کنند، اما در صورتی که هیرو Chaos Knight بعضی از آیتم های مورد نیاز خود را بتواند خریداری کند کشتن این هیرو کمی سخت تر خواهد شد.

Enigma:

Enigma

Enigma

توانایی Black Hole این هیرو درکنار توانایی Midnight Pulse باعث می شود که Illusion ها و خود هیرو Chaos Knight نتوانند کار خاصی انجام دهند و این باعث می شود که یکی از هیروها به سادگی از درگیری ها حذف شود.

Jakiro:

Jakiro

Jakiro

توانایی های Jakiro در مقابل Chaos Knight عالی هستند، تمامی توانایی های این هیرو در اوایل و اواخر بازی آسیب زیادی به هیرو Chaos Knight و Illusion های او وارد می کنند.

Lich:

Lich

Lich

توانایی Chan Frost زمانی که توسط آیتم Aghanim’s Scepter تقویت شود باعث خواهد شد تا زمانی که یا هیرو Chaos Knight و یا Illusion های او از بین نرفته اند به او آسیب وارد کند.

Magnus:

Magnus

Magnus

توانایی Reverse Polarity باعث خواهد شد تا تمامی Illusion های هیرو Chaos Knight و همچنین خود این هیرو Stun شوند، توانایی Empower زمانی که بر روی یک هیرو Carry نزدیک زن در برابر Chaos Knight استفاده شود باعث خواهد شد تا آن هیرو به سادگی Chaos Knight و Illusion هایش را نابود کند.

Monkey King:

Monkey King

Monkey King

توانایی Wukong’s Command و Boundless Strike باعث می شود تا هیرو Chaos Knight شانسی در برابر هیرو Monkey King نداشته باشد، در ضمن زمانی که هیرو Chaos Knight تنها باشد به هیچ وجه نمی تواند در برابر هیرو Monkey King به دلیل توانایی Jungo Mastery این هیرو مبارزه کند.

Phantom Lancer:

Phantom Lancer

Phantom Lancer

توانایی های Phantom Lancer به گونه ای هستند که باعث می شوند این هیرو هم به سادگی از دست Chaos Knight فرار کند و هم اینکه در درگیری ها به راحتی برای این هیرو مشکل ایجاد کند.

Omniknight:

Omniknight

Omniknight

با توجه به اینکه Chaos Knight تنها می تواند آسیب فیزیکی زیادی وارد کند بنابراین هیرو Omniknight می تواند با استفاده از توانایی Guardian Angel هم تیمی های خود را در درگیری ها حفظ کند.

توانایی Purification نیز می تواند در صورتی که هم تیمی های Omniknight توسط Illusion های Chaos Knight محاصره شده اند آنها ها را Heal کند و به Chaos Knight آسیب بزند.

Pugna:

Pugna

Pugna

توانایی Aghanim’s Scepter زمانی که برای Pugna خریداری شود باعث می شود تا این هیرو بتواند از توانایی Life Drain خود هر زمانی که بخواهد استفاده کند.

این توانایی زمانی که بر روی Illusion ها استفاده شود باعث می شود که در همان لحظه آنها نابود شوند بنابراین هیرویی مانند Chaos Knight نمی تواند درمقابل این هیرو کار انجام دهد.

Sand King:

Sand King

Sand King

توانایی Epicenter در درگیری ها آسیب زیادی به Chaos Knight و Illusion هایش وارد می کند، این باعث می شود تا هیرو Sand King تاثیر زیادی در درگیری ها داشته باشد.

Sven:

Sven

Sven

توانایی God’s Strength و Great Cleave باعث می شود تا هیرو Sven بتواند به سادگی هم هیرو Chaos Knight و هم Illusion هایش را از میان بردارد.

Tidehunter:

Tidehunter

Tidehunter

توانایی Ravage این هیرو می تواند به سادگی تمامی Illusion های هیرو Chaos Knight و خود او را Stun کند، توانایی Anchor Smash نیز باعث می شود تا میزان آسیب تمامی Illusion های هیرو Chaos Knight و خود او کمتر شود.

Winter Wyvern:

Winter Wyvern

Winter Wyvern

توانایی Winter Curse یکی از بهترین توانایی ها در مقابل Illusion های هیرو Chaos Knight می باشد، این توانایی زمانی که بر روی یکی از هم تیمی های Chaos Knight استفاده شود به سادگی او را از درگیری ها حذف خواهد کرد.

Witch Doctor:

Witch Doctor

Witch Doctor

توانایی Death Ward در کنار آیتم Aghanim’s Scepter به سادگی می تواند Illusion های این هیرو و خود او را از بین بردارد، در ضمن توانایی Maledict نیز در برابر هیرو Chaos Knight موثر می باشد.

هیروهای Ember Spirit و Phoenix به دلیل داشتن توانایی هایی که به همه افراد در منطقه آسیب وارد می کنند و همچنین آیتم Shiva’s Guard می تواند در برابر Illusion های هیرو Chaos Knight عالی باشد.

چه موقع این هیرو را انتخاب کنیم؟

Bane:

Bane

Bane

هیچ کدام از توانایی های Bane در مقابل Illusion های هیرو Chaos Knight خوب نیستند و این باعث می شود تا هیرویی مانند Bane نتواند کاری در مقابل این گونه هیروها انجام دهد.

Bounty Hunter:

Bounty Hunter

Bounty Hunter

توانایی Phantasm باعث Dispel شدن توانایی Track می شود که این باعث می شود تشخیص Chaos Knight اصلی سخت تر باشد، در ضمن هیرو Bounty Hunter جزو هیروهایی است که میزان HP کمی دارند و به سادگی می میرند.

Disruptor:

Disruptor

Disruptor

توانایی Phantasm می تواند توانایی Thunder Strike را Dispel کند و همچنین می توانید با استفاده از این توانایی به Glimpse جا خالی دهید، هیرو Disruptor به دلیل نداشتن مکانیزم فرار یک هیرو ضعیف در برابر Chaos Knight می باشد.

Lone Druid:

Lone Druid

Lone Druid

هیرو Lone Druid نمی تواند در مقابل Illusion ها و خود هیرو Chaos Knight مقاومت کند، توانایی Reality Rift اجازه می دهد تا با نادیده گرفتن خرس هیرو Lone Druid، به او نزدیک شوید و او را از درگیری ها حذف کنید.

Pudge:

Pudge

Pudge

Illusion های توانایی Phantasm باعث می شود تا هیرو Pudge نتواند از توانایی های Meat Hook و Dismember خود استفاده کند، در ضمن هیرو Pudge یک هدف ساده در برابر توانایی های Chaos Knight می باشد.

Rubick:

Rubick

Rubick

توانایی Fade Bolt که یک باف منفی بر روی هیروها و کریپ های ایجاد می کند به سادگی توسط توانایی Phantasm هیرو Chaos Knight از بین می رود، در ضمن هیرو Rubick هیچ مکانیزم فراری ندارد و هیرو Chaos Knight به سادگی می تواند این هیرو را تعقیب کند.

Silencer:

Silencer

Silencer

توانایی های Silencer اکثرا در برابر هیروهایی مفید هستند که از توانایی های خود به دفعات زیادی استفاده می کنند، هیرو Chaos Knight در اکثر مواقع بر روی آسیب فیزیکی خود تمرکز می کند بنابراین Silcencer نمی تواند کار زیادی در برابر این هیرو انجام دهد.

Slark:

Slark

Slark

هیرو Slark قدرت کافی برای مقابله با هیرو Chaos Knight را ندارد، قبل از اینکه Slark بتواند هیرو Chaos Knight را از بین Illusion های او تشخیص بدهد، Chaos Knight می تواند او را از درگیری ها حذف کند.

Techies:

Techies

Techies

Illusion های هیرو Chaos Knight را می توانید برای پیدا کردن Proximity Mine ها و یا Statis Strap ها استفاده کنید باعث می شود زحمت هیرو Techies به هدر برود.

Ursa:

Ursa

Ursa

Ursa تنها در برابر هیروهایی خوب است که تنها باشند، پیدا کردن هیرو Chaos Knight اصلی برای Ursa سخت خواهد بود، در ضمن Stun توانایی Chaos Bolt می تواند زمان مفید توانایی Enrage هیرو Ursa را به هدر دهد.

Viper:

Viper

Viper

توانایی های هیرو Viper هیچ کدام در برابر Chaos Knight خوب نیستند، هیرو Chaos Knight به سادگی می تواند هیرو Viper را از درگیری ها حذف کند.

هیروهای Crystal Maiden و Keeper of the Light می تواند Mana مورد نیاز Chaos Knight را تامین کنند، هیرو Chaos Knight یکی از هیروهایی است که از لحاظ Intelligence ضعیف می باشد به همین دلیل استفاده از توانایی های او باید با دقت بیشتری انجام گیرد.

همان طور که در قسمت های اولیه آموزش هیرو Chaos Knight گفتیم توانایی های این هیرو قابلیت شدن این هیرو به یک هیرو Ganker و Support را نیز دارند، پس اگر به نظرتان هیرویی مانند Chaos Knight می تواند نیاز شما را در این موقعیت ها بر آورده کند می تواند از او استفاده کنید.

نقد و بررسی بازی Call of Duty: Modern Warfare | رمز 32


در این مقاله به نقد و بررسی بازی Call of Duty: Modern Warfare می پردازیم که به نوعی یک جمع بندی کامل از سری مدرن وارفر می باشد. همراه گیمر باشید.

 • سازنده: Infinity Ward
 • ناشر: Activision
 • سبک: شوتر – اول‌ شخص
 • پلتفرم: PS4، Xbox One و PC
آغاز جنجالی و تهدیدآمیز بازی

مدرن وارفر از همان ابتدا غافلگیرتان می کند

سری Modern Warfare یکی از خاطره انگیزترین مجموعه های اکشن دنیای بازی های ویدیویی می باشد که علاوه بر محتوا و داستان های بی نظیرش دارای شخصیت های خاطره انگیز و عمیقی بود که باعث میشد گیمر به خوبی با آن رابطه برقرار کند و بازی را برای چندین بار به پایان برساند.

کمپانی اکتیویژن در سال های گذشته سعی کرده تا بیشتر به سمت مبارزات فضایی برود و کمی از واقعیت دور شود اما سری Black Ops آنطور که انتظار می رفت موفق نشد و نتوانست رسالت خود را بجای آورد و به همین منظور بود که اکتیویژن به ریشه های خود بازشگت و عنوان WWII را ساخت که در زمان جنگ جهانی دوم روایت می شد و از قضا هم توانست موفق شود.

دو نسخه قبلی سری Call of Duty

یکی آنلاین یکی بسیار قوی در بخش داستانی

سال گذشته بود که بازهم نسخه جدیدی از Black Ops منتشر شد که تماما آنلاین بود و فاقد بخش داستانی بود و همین باعث شد تا کمتر طرفداری از این موضوع احساس رضایتمندی کند و به دنبال آن استودیو Infinity Ward به این فکر افتاد تا نسخه جدیدی از مدرن وارفر را بسازد که دوباره اکتیویژن را سر زبان ها بیندازد.

Call of Duty: Modern Warfare در واقع ریبوتی از ۳ نسخه منتشر شده این سری می باشد که در زمان حال روایت می شود و جنگ های مدرن دنیای امروزی را به تصویر می کشد و در ضمن شخصیت های مختلف و معروف این سری هم در این ریبوت حضور دارند.

مدرن وار ریبوت این سری می باشد

Modern Warfare ریبوتی از ۳ نسخه اصلی این سری بازی ها می باشد

 

داستان بازی

داستان بازی از این قرار است که گروهی از نیروهای آمریکایی وارد منطقه ای می شوند تا گازی شیمیایی را که در آن جا نگهداری می شود را بدست بیاورند اما گویا این سربازها تنها نیستند و دشمنی ناشناخته به آن ها حمله کرده و مانع از این می شود که گازها بدست سربازان بیافتد.

مراحل بازی Call of Duty: Modern Warfare

شروع داستان بازی با این مرحله

حال نیروهایی آمریکایی از چهره شناخته شده و محبوب سری مدرن وارفر یعنی کاپتان پرایس کمک می گیرند تا بتوانند این گازهای کشنده را پیدا کنند.

قابلیت های مختلف در بازی Modern Warfare

بازهم مخفی کاری های شبانه

Modern Warfare قصد دارد روی دیگری از جنگ های امروزی را نشان دهد و به خوبی می توان درک کرد که در جنگ و مواقع سخت هیچ چیزی از هیچ کسی بعید نیست و ممکن است معصوم ترین افراد در آن واحد تغییر کنند و با شلیک گلوله ای از وقوع فاجعه ای جلوگیری کنند.

 

شخصیت پردازی

اگر سری مدرن وارفر را تجربه کرده باشید حتما متوجه این موضوع شده اید که سازندگان اهمیت والایی به شخصیت پردازی داشته اند و برای هریک از کاراکترهای بازی روایت به خصوص و منحصر به فردی را در نظر گرفته اند تا بازیکن بهتر بتواند با آن ها رابطه ایجاد کند.

همانطور که انتظار می رفت در نسخه جدید هم این موضوع به وضوح دیده می شود و حتی این بار دشمنان هم دارای ایدئولوژی و هدف های خاصی هستند که گاهی وقت ها حق را به آن ها می دهید ولی نه به شیوه ای که پیش می روند!

حضور دوباره کاپتان پرایس

یکی از نقش های کلیدی مدرن وارفر در اختیار کاپتان پرایس می باشد

بازی با سخنان سرکرده گروه تروریستی «القتلة» آغاز می شود که اعضایش در شهر لندن ایجاد رعب و وحشت می کنند و در نقاط مختلف آن حمله های انتحاری و بمب گذاری را تدارک می بیینند؛ این به دنبال تجاوز کشورهای ابرقدرتی است که امروزه با چشم خود شاهدش هستیم و حال اکتیویژن آن را به تصویر کشیده است تا یکی از معضلات بزرگ کشورهای در حال توسعه و خاورمیانه را نشان دهد.

این گروه تروریستی در اعتراض به تجاوز کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس به کشورشان یعنی اورزیکستان این کارها را انجام می دهند؛ این کشور کاملا خیالی است.

مناطق بازی Call of Duty Modern Warfare 2019

Urzikstan کشوری خیالی است که گروهک القتله و داستان بازی به آن مربوط می شوند

با این که شخصیت هایی همچون الکس (عضو CIA) و کایل به خوبی معرفی نمی شوند اما کاریزما و جدیت سرکرده گروه تروریستی و دستیارش که ولف و بوچر نام دارند باعث می شوند تا آن ترس و رعب از آن ها در دلمان ایجاد شود و همین دلیلی می شود تا برای نابودی شان تمام تلاش خود را بکنیم.

همچنین ژنرال بارکوف هم در این نسخه حضور دارد اما شخصیت وی در بازی در حد انتظار کار نشده و یک آنتاگونیست سطحی و کلیشه ای است که بهتر است بگوییم در همان حد تهدید زبانی است.

شخصیت های منفی مدرن وارفر

برخی شخصیت های منفی بازی بسیار سطحی و به نوعی لب و دهن هستن!

در کل بخش شخصیت پردازی بازی عملکرد خوبی دارد و گیمر به واسطه شخصیت های خاطره انگیز و همچنین اعضای جدیدی که اضافه شده اند می تواند حس خوبی را تجربه کند.

 

بخش های بازی

همانطور که در قسمت اولیه این نقد و بررسی اعلام شد بازی Call of Duty: Modern Warfare دارای کمپین غنی و بسیار درگیر کننده ای است که اصلی ترین بخش تلقی می شود.

اما اکتیویژن از بازخوردهای نسخه های قبلی این مسئله را متوجه شده است که در کنار بخش داستانی باید به بخش های آنلاین و Co-Op هم توجه کند تا بازیکنان پس از کسب تجربه در کمپین وارد بخش آنلاین شوند و به انجام ماموریت ها باهمدیگر بپردازند یا این که رو در روی هم قرار بگیرند.

جزئیات بخش Space Ops

در حالت Space Ops با همکاری دوستانتان ماموریت ها را به پایان برسانید

Spec Ops باری دیگر در مدرن وارفر حضور پیدا کرده و اتفاقات این بخش بعد از حالت داستانی روایت می شود که باید با دوستان خود به انجام برخی ماموریت ها بروید. با وجود جذابیت هایی ک این حالت دارد اما برخی نکات باعث می شوند تا فعلا کمتر سراغ آن برویم و منتظر ارائه آپدیت هایی برای بهبودش باشیم.

البته اگر تیم ۴ نفره خوب و هماهنگی دارید توصیه می کنم حتما این بخش را تجربه کنید چرا که بسیار جذاب و درگیرکننده است.

اما فعلا توصیه من این است برای این که از بازی زده نشوید فعلا این بخش را پلمپ نگه دارید چرا که پس از گذشت دقایق اولیه بازی که چندان سخت نیست به یک باره به طور غیرمنطقی میزان سختی و تعداد دشمنان بالا می رود؛ جوری که خود را در میان انبوهی از دشمنان مشاهده می کنید و همینطور دوستان خود را نمی توانید پیدا کنید چرا که آن ها هم ممثل شما در گوشه ای گیر افتاده اند و سرانجام مبارزه تان به طور اعصاب خوردکنی به باخت ختم می شود.

دیگر حالت های بخش چند نفره

حالت های کلاسیک هم در بازی وجود دارند تا بیشتر سراغ خاطرات بروید

بخش چندنفره بازی مثل همیشه جذاب است و همان یک پارچگی خود را دارا است و برای این که گیمر حس خوبی را تجربه کند حالت های کلاسیکی همچون Team Deathmatch یا Domination هم داخلش قرار داده شده است.

 

حالت های بازی

اکتیویژن در ساخت Call of Duty: Modern Warfare همه جوانب را در نظر گرفته و نوعی می توان گفت موفق هم شده است. در بازی حالت های جدید و همیشگی وجود دارند تا گیمرها دایره انتخاب وسیعی را برای مبارزه باهم اشته باشند.

جزئیات حالت Gun Fight

گان فایت یک حالت مبارزه با زمانی اندک و قوانین تغییرپذیر می باشد

یکی از حالت های جدید Gunfight می باشد که ۲ در برابر ۲ می باشد و در نقشه ای کوچک جریان دارد. در این بخش قوانین عجیب و جدیدی وجود دارند که برنده بازی را کاملا نامعلوم می کند. شما ابتدا ۴۰ ثانیه وقت دارید تا تیم حریف را نابود کنید اگر این فرصت را از دست بدهید قوانین جدیدی وضع می شود که شرایط را پیچیده می کند.

در این حالت نمی توان هم تیمی خود را زنده کرد و اگر بمیرد باید به تنهایی با تیم حریف رویارویی کنید.

جزئیات بخش Ground War

در بخش Ground War با تعداد زیادی از دوستان خود می توانید وارد مبارزه شوید

Ground War نام حالت جدید دیگری است که جمع بزرگی از بازیکنان را دور هم جمع می کند و به جد می توان گفت که از بخش هایی بود که نبودش در Call of Duty بسیار حس میشد.

به لطف این بخش می توانید با جمعیت بزرگی از دوستان خود به مبارزات بروید و حتی استفاده از ماشین های جنگی هم در آن ممکن است.

البته این حالت هم فعلا مشکلات ریز و درشتی دارد که در ادامه امیدواریم اکتیویژن تدابیری را برای برطرف کردنشان در نظر بگیرد. یکی از مشکلات این حالت این است که کمپرها به راحتی می توانند در جای جای نقشه ساکن شوند و منتظر طعمه بمانند و ممکن است که مدت زیادی را برای پیدا کردن دشمنان صرف کنید و حتی موفق به کشتن یکی هم نشوید!

در ادامه نیز می توانید حالت های مختلف بخش چندنفره را ببینید که برخی جدید هستند و برخی دیگر هم از نسخه های پیشین وجود داشته اند و در این نسخه هم حاضر هستند:

 • Team Deathmatch
 • Cyber Attack
 • Search & Destroy
 • Domination
 • Headquarters
 • Ground War
 • Gunfight
 • Free-For-All
 • Realism
 • Defender
 • Demolition
 • Drop Zone
 • Hardpoint
 • One In The Chamber
 • Search & Rescue
 • Invasion

 

گان پلی، همان همیشگی

بعضی وقت ها در طول بازی حس می کردم بجای شخصیت بازی خودم دست به اسلحه شده ام، حتی نحوه تعویض خشاب و در دست گرفتن تفنگ ها به گونه ای است که می خواهید تنها چندین ساعت را صرف شخصی سازی آن ها بکنید تا در طول بازی اعتماد به نفستان را بالا ببرد.

در بازی Call of Duty: Modern Warfare اسلحه های سبک و سنگین متنوعی وجود دارد که تک تک آن ها جذابیت خاص خود را دارند.

گیم پلی Call of Duty: Modern Warfare

مراحل بازی Call of Duty: Modern Warfare

یکی از جذابیت های بازی تعویض خشاب است که اگر نیمه پر باشد یا گلوله ای در آن باقی مانده باشد اگر دکمه تعویض خشاب را بزنید دیگر آن را روی زمین نخواهد انداخت بلکه نگهش می دارد ولی اگر خشاب شما کاملا خالی باشد با زدن دکمه خشاب روی زمین می افتد که این را می توان به توجه و اهمیت سازندگان به جزئیات نسبت داد.


بیشتر بدانید: معرفی حالت Gunfight بازی COD: Modern Warfare


مثالی دیگر را می زنم تا خوب با بخش زیبای گان پلی بازی Modern Warfare آشنا شوید؛ در این اثر اسلحه های متنوعی وجود دارد و هرکدام صداگذاری منحصر به فرد خود را دارند که کاملا طبیعی کار شده اند و دلتان می خواهد مدام بین اسلحه هایتان سوییچ کنید تا آن حس خوب را تجربه کنید.

سلاح های متنوع

متناسب با مراحل و ماموریتتان اسلحه های متنوعی در اختیارتان قرار داده خواهد شد

در بخش چندنفره هم می توانید به طور اختصاصی ویژگی ها و ظاهر اسلحه های خود را شخصی سازی کنید؛ البته این ویژگی از ابتدا در دسترس نیست و باید در بخش چندنفره پیش روی کنید و از اسلحه های خاصی استفاده کنید تا بتوانید به شخصی سازی دست بیابید.

کالاف دیوتی همیشه نشان داده که گان پلی جذاب جزو تخصص هایش است و من هم نمی توانم ایرادی را برای این بخش در نظر بگیرم.

 

نه به لوت باکس!

پس از اعتراضات شدیدی که یک دوره به وجود لوت باکس ها در بازی های ویدیویی شد کمتر عنوانی را می بینیم که امسال از این ویژگی استفاده کند و اکتیویژن هم از Black Ops 4 درس خوبی گرفته و حال سیستم ارتقا تنها متکی به پیش روی در بازی است.

مدرن وارفر لوت باکس ندارد

تنها راه ارتقای سطح در مدرن وارفر پیشروی در بازی است

هرچه در بازی مراحل بیشتری را پشت سر بگذارید اسلحه ها و لوازم جانبی متنوعی را در اختیار خواهید داشت. سازندگان ماموریت هایی را هم در دل بازی گنجانده اند تا با انجامشان بتوانید XP بیشتری را بدست بیاورید و هم چنین آیتم های خوبی را هم به شما می دهند که می توانید در ادامه برای ارتقای سطح خود استفاده کنید.

 

گرافیک بی برو برگرد عالی

Call of Duty: Modern Warfare در بخش گرافیک و جلوه های بصری همانند نسخه های پیشین بسیار عالی و چشم نواز است که هر علاقه مندی را مجذوب خود می کند.

در برخی از بخش های گیم پلی حس می کردم واقعا به یک فیلم سینمایی نگاه می کنم و همینطور کنترلر را رها می کردم و چند دقیقه ای محو تماشای شلیک گلوله ها و انفجارهایی می شدم که در طول بازی بسیار شاهدش خواهید بود.

گرافیک خوب بازی Modern Warfare

مدرن وارفر ریبوت بی نقصی در زمینه گرافیک و جلوه های بصری می باشد

حتی جزئیات اسلحه ها که بیشتر با آن ها سر و کار داریم به قدری با حوصله و دقیق کار شده اند که بخش شخصی سازی اسلحه را به یکی از جذاب ترین و سرگرم کننده ترین بخش های بازی تبدیل می کند.

 

 جمع بندی

در کل Call of Duty: Modern Warfare قدم بزرگی برای استودیو Infinity Ward بوده تا بتواند دوباره روزهای در اوج بودن را تجربه کند. برای اتمام بخش داستانی بازی به ۶ الی ۷ ساعت زمان لازم خواهید داشت که بی شک یکی از جذاب ترین ۷ ساعت های زندیگتان خواهد بود؛ اما در این بین مشکلاتی وجود دارند که بهتر بود بیشتر روی آن کار میشد.

پایان بندی شتاب زده

با وجود استحکام در بخش های مختلف، مدرن وارفر میتوانست طولانی باشد

یکی از بزرگ ترین مشکلات بازی پایان بندی است که به نوعی شتاب زدگی در آن دیده می شود و همانند خلق اثری هنری و نقاشی زیبایی است که در نهایت حوصله نقاش به سر می رسد و تنها در صدد آن است تا تابلو را تحویل دهد و از شرش خلاص شود!

این شتاب زدگی را به عینه خواهید دید، بازی از ابتدا خوب آغاز می شود و تک تک کاراکترها را در متن قرار می دهد و داستان و روایت هرکدام را به خوبی به تصویر می کشد اما در اواخر بازی تنها شاهد نتیجه کار هستیم و نمی توانیم این مسیر پر تلاطم را با آن ها همراه باشیم.

با تمام نکاتی که در نقد و بررسی Call of Duty: Modern Warfare گفته شد باز هم اعتقاد دارم که این عنوان یکی از بهترین و برترین عناوین اکشن چندساله اخیر است که حتی توانسته نقص های نسخه های پیشین را هم برطرف کند.

در انتهای مقاله نقد و بررسی بازی Call of Duty: Modern Warfare می توانید تریلر بخش داستانی این اثر را تماشا کنید.

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

جمع‌بندی اتفاقات رویداد X019 | گیمر | رمز 32


X019 رویداد مربوط به کمپانی Microsoft است که در آن شاهد معرفی بازی های جدید برای ایکس باکس وان بودیم.  با گیمر همراه باشید تا همه اتفاقات رویداد X019 را با شما در میان بگذاریم.

 

کمپانی Mircrosoft امسال نیز مانند هر سال رویداد جدید برگزار کرد اما زیاد مورد پسند تماشاگران واقع نشد! رویداد X019 که در شهر لندن برگزار شد نیز مانند سال های گذشته پایان یافت و در این رویداد شاهد معرفی چندین بازی جدید از استودیو های مختلف بوده ایم.

در ضمن در کنار بازی های جدید معرفی شده اخباری نیز مبنی بر بازی های موجود و همچنین سرویس XCloud منتشر شده است که جزئیات آنها را با شما در میان خواهیم گذاشت.

رویداد X019 در شهر لندن برگزار شد

رویداد X019 در شهر لندن برگزار شد

رویداد X019 امسال نشان داد که کمپانی Microsoft بیش از پیش در مسیری که طی می کند جدی است و به نظرات طرفداران و بازیکنان خود اهمیت زیادی قائل است. اما آیا این اهمیت از بازی معرفی شده معلوم نیست؟ شما را در ادامه به بازی های معرفی شده برای ایکس باکس وان و PC دعوت می کنیم…

 

Everwild؛ دنیایی پر از هیجان و چیزهای عجیب

بازی Everwild

بازی Everwild

Everwild بازی جدیدی می باشد که توسط استودیو Rare در حال ساخت می باشد، به گفته ی سازندگان این عنوان قرار است Everwild یک تجربه جدید را برای بازیکنان بیاورد تا بتوانند کارهای مختلفی در دنیای بازی انجام دهند.

به گفته استودیو Rare قرار است در این دنیا شاهد جادوگری و یا کارهای خارق العاده دیگری باشیم که به بازیکنان اجازه خواهد داد تا از خلاقیت خود نهایت استفاده را ببرند.

به نظر می رسد که این اثر یک تجربه آنلاین همراه با دوستانان خواهد بود، همانطور که این استودیو گفته است:

«تجربه ای به یاد ماندنی، جذاب و معنادار برای همه بازیکنان که می توانند با هم شریک شوند»

استودیو Rare اطلاعات بیشتری در مورد Everwild را در اختیار بازیکنان قرار نداده است، این بدین دلیل است که این بازی همان طور که قبلا گفتیم در حال ساخت می باشد و ممکن است چیز های جدیدی به بازی اضافه شود و یا اینکه بعضی عناصر بازی حذف گردند.

تریلر منتشر شده از این بازی تنها چیزی است که از این بازی در دسترس می باشد، با توجه به اینکه زمان انتشار این بازی هنوز مشخص نیست به نظر می رسد که این بازی برای کنسول نسل بعد Microsoft یعنی Project Scarlett منتشر خواهد شد.

تریلر مربوط به بازی را می توانید در زیر مشاهده کنید.

تریلر بازی Everwild

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

 

بازی Grounded عنوان جدید از استودیو Obsidian

بازی Grounded

بازی Grounded

استودیو Obsidian که در اواخر سال ۲۰۱۸ توسط Microsoft خریداری شده بود امسال توانسته بود تا با معرفی و انتشار بازی The Outer Worlds نشان دهد که هنوز هم قابلیت های زیادی برای ساخت بازی های عالی دارد.

بازی The Outer World توانست تا یک اثر قابل توجه باشد که هم اکنون برای کنسول های PS4، Xbox One، Nintendo Switch و PC قابل دسترسی می باشد.

اما دیگر مانند سال قبل آنها یک استودیو آزاد نیستند و زیر نظر Microsoft کار می کنند، این بدین معنی است که قرار است شاهد بازی های انحصاری از طرف این استودیو خواهیم بود.

بازی Grounded نیز به نظر می رسد که قرار است یک بازی انحصاری از برای کنسول های Xbox باشد، این بازی که بر سبک Survival خواهد بود بیشتر حالت نقش آفرینی دارد و قرار است بهار سال بعد برای کنسول Xbox One منتشر شود.

البته این را نیز بگوییم که نسخه PC این بازی نیز از طریق فروشگاه Steam قابل خرید و دسترسی خواهد بود، به گفته ی استودیو سازنده بازی قرار است پس از انتشار بازی از نظرات بازیکنان برای بهبود فضای بازی استفاده کند.

تریلر مربوطه را می توانید در زیر مشاهده کنید.

تریلر بازی Grounded

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

 

آپدیت جدید Sea of Thieves همراه قابلیت های جدید درون بازی

بخش جدید بازی Sea of Thieves به نام The Seabound Soul

بخش جدید بازی Sea of Thieves به نام The Seabound Soul

در رویداد X019 شاهد این بودیم که یک آپدیت جدید قرار است برای بازی Sea of Thieves منتشر شود، اسم این آپدیت The Seabound Soul می باشد که قرار است هفته بعد منتشر شود.

این بازی نیز مانند Everwild توسط استودیو Rare ساخته شده است و برخلاف بازیکنان ایرانی در جهان بازیکنان زیادی دارد که از این بازی لذت می برند.

قرار است در این آپدیت یک بخش داستانی جدید به بازی اضافه شود ولی این بخش اصلی و جذاب این آپدیت نمی باشد، چیزی که در این آپدیت نظر بازیکنان را به خود جلب کرده است یک آیتم جدید می باشد.

شما در این آپدیت خواهید توانست تا از طریق توپخانه های خود درون کشتی موشک هایی را شلیک کنید که قبلا در بازی وجود نداشتند، این آپدیت باعث شده است تا نظر بعضی از بازیکنان قدیمی این بازی نسبت به این عنوان عوض شود و خواستار دوباره بازی کردن این اثر باشند.

تریلر آپدیت The Seabound Soul بازی Sea of Thieves

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

 

تاریخ انتشار بازی Bleeding Edge

بازی Bleeding Edge

بازی Bleeding Edge

بازی جدید استودیو Ninja Theory که در عنوان نیز به آن اشاره کردیم Bleeding Edge می باشد که قرار است در اسفند ماه منتشر شود، به گفته این استودیو بازی Bleeding Edge تنها بازی نیست که این استودیو بر روی آن کار کرده است و قرار است در آینده شاهد معرفی بازی های جدید از این استودیو باشیم.

افرادی که این بازی را به صورت پیش فروش خرید کنند خواهند توانست تا در تاریخ ۲۵ بهمن به نسخه بتای این بازی دسترسی داشته باشند.

 

xCloud سال بعد در اختیار کاربران PC خواهد بود!

پروژه xCloud برای استریم کردن بازی ها

پروژه xCloud برای استریم کردن بازی ها

پروژه xCould هم آنگونه که می دانیم یک سرویس برای استریم بازی های Xbox بر روی گوشی های همراه می باشد، هم اکنون بازی هایی که توسط این سرویس پشتیبانی می شوند بازی های بزرگی نیستند.

ولی بازی آمدن این سرویس به PC باید شاهد این باشیم که بازی های بزرگی توسط این سرویس قابل بازی کردن باشند، نسخه PC این پروژه تنها بر روی ویندوز ۱۰ کار خواهد کرد.

با توجه به این خبر باید منتظر بر آورده شدن شعار « هربازی را هر موقع و مکانی که خواستید بازی کنید » باشیم که قبلا ها توسط کمپانی Microsoft بیان شده بود.

در کنار آمدن xCloud برای PC، باید این را نیز بگوییم که قرار است شاهد این باشیم که دسته های بازی PS4 قابل بازی کردن در کنسول Xbox One باشند، این یکی از کارهای جالبی است که Mircosoft بالاخره پس از درخواست بازیکنان انجام داده است.

در ضمن افرادی که سرویس Xbox Game Pass دارند خواهند توانست تا با استفاده از xCloud بازی های خود را به صورت آنلاین استریم کنند که در نوع خود جالب است.

 

معرفی بازی جدید Planet Coaster

نسخه کنسول بازی Planet Coaster

نسخه کنسول بازی Planet Coaster

اگر تا به حال برایتان پیش آمده است که دنبال بازی باشید که بتوانید در آن پارک ها و شهر بازی های خودتان را داشته باشید؟ بازی Planet Coaster به همین منظور طراحی شده است.

بازی Planet Coaster قرار است برای دو کنسول PS4 و Xbox One منتشر شود، تریلر مربوط به نسخه کنسول این بازی را می توانید در زیر مشاهده کنید.

تریلر بازی Planet Coaster

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

 

Halo: Reach ماه آینده در بخش Master Chief Collection قرار می گیرد

مجموعه The Master Chief Collection

مجموعه The Master Chief Collection

Microsoft سال قبل مجموعه Halo: Master Chief Collection را معرفی کرده بود ولی به دلایلی نتوانست تا در موقع تعیین شده این مجموعه را منتشر کند به همین دلیل انتشار این مجموعه به تاخیر افتاد.

در رویداد X019 شاهد این بودیم که یک تریلر جدید از مجموعه The Master Chief Collection منتشر شده است، قرار است بازی Halo: Reach در تاریخ ۱۲ آذرماه منتشر شود.

در ضمن اگر شما سرویس Game Pass را داشته باشید می توانید از این بخش بازی Halo: Reach را دانلود کنید، تریلر بازی که در رویداد X019 به نمایش درآمد را می توانید در زیر مشاهده کنید.

تریلر The Master Chief Collection

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

 

استریم رایگان ۵۳ بازی از طریق xCloud

استریم رایگان از طریق xCloud

استریم رایگان از طریق xCloud

یکی از اتفاقات مهم این رویداد معرفی ۵۳ بازی برای xCloud بود که برای بازیکنان بسیار عجیب بود، قبل از این رویداد تنها ۴ بازی در این سرویس وجود داشتند ولی الآن تعداد آنها به ۵۳ عدد رسیده است که نشان دهنده سرمایه گذاری Microsoft بر روی این قسمت می باشد.

پروژه xCloud به گونه ای است که که به شما اجازه می دهد تا در گوشی های همراه و یا تبلت ها بازی های ویدئویی انجام دهید بدون آنکه نیاز به یک کنسول داشته باشید.

افرادی که نسخه بتای این پروژه را استفاده کنند خواهند توانست تا تمامی بازی ها را به صورت رایگان (برای مدتی محدود) انجام دهند، بازی های معروفی که در سرویس xCloud قابل بازی کردن خواهند بود عبارتنداز:

 • Ace Combat 7: Skies Unknown
 • Borderlands: The Handsome Collection
 • Crackdown 3
 • Darksiders 3
 • Devil May Cry 5
 • F1 2019
 • Forza Horizon 4
 • Gears of War: Ultimate Edition
 • Gears 5
 • Hitman
 • Just Cause 4
 • Sea of Thieves
 • Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition
 • Sniper Elite 4
 • Tekken 7
 • World War Z

 

تریلر گیم پلی بازی Flight Simulator؛ این بازی بیش از اندازه خوب است!

تریلر گیم پلی بازی Flight Simulator

تریلر گیم پلی بازی Flight Simulator

بازی Flight Simulator نیز مانند بازی های دیگر در رویداد X019 یک تریلر جدید دریافت کرد و باید بگوییم که این بازی فوق العاده به نظر می رسد.

توجه به نکات ریز و جزئیات در این بازی به قدری جذاب است که نظر هر بازیکنی را به خود جلب می کند، بازی به گونه ای طراحی شده است تا شما را در حالت یک خلبان واقعی قرار دهد.

این بازی در سال ۲۰۲۰ برای کنسول Xbox One و PC منتشر خواهد شد، اگر شما به بازی هایی کهبه جزئیات اهمیت زیادی می دهند و یا اینکه به بازی هایی با نقش خلبانی علاقه مند هستید حتما این بازی را در آینده امتحان کنید.

تریلر گیم پلی Flight Simulator

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

 

اولین گیم پلی بازی Age of Empires IV

گیم پلی بازی Age of Empires IV

گیم پلی بازی Age of Empires IV

بازی Age of Empires: Definite Edition به تازگی منتشر شده بود ولی در رویداد X019 شاهد معرفی بخشی جدید از این سری بازی ها بودیم، در این رویداد از گیم پلی نسخه چهارم این بازی رونمایی شد.

در کنار رونمایی از گیم پلی بازی Age of Empires IV ما دیدیم که Microsoft بیان کرده است که می خواهید این بازی را به دوران اوج خود برگرداند، از آنجا که استودیو سازنده این بازی در ساخت بازی هایی مانند Warhammer 40000 و Company of Heros نقش داشته است احتمال می رود که آنها موفق به انجام این کار شوند.

تریلر مربوط به گیم پلی بازی را می توانید در زیر مشاهده کنید.

گیم پلی بازی Age of Empires IV

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

 

۵۰ بازی جدید برای سرویس Xbox Game Pass معرفی شدند

بازی های جدید برای سرویس Xbox Game Pass

بازی های جدید برای سرویس Xbox Game Pass

سرویس Xbox Game Pass که یکی از سرویس های مورد علاقه گیمرها در دنیا می باشد قرار است بازی های جدید را به خود اختصاص دهد، در بین بازی ها عنوان هایی به چشم می خورد که شاید هیچ کسی فکرش را هم نمی کرد.

بازی Rage 2 که یکی از بازی های محبوب بازیکنان پس از انتشار بود در این لیست قرار دارد و همچنین بازی Darksiders 3 که توانسته بود نظر بسیاری از منتقدین و گیمرها را به خود جلب کند نیز قرار است در بین ۵۰ بازی جدید این سرویس حضور داشته باشند.

از بین ۵۰ بازی جدید این سرویس، ۱۰ عدد از آنها مربوط به سری Final Fantasy می باشند که در نوع خود جالب می باشد، در این لیست بازی هایی مانند Tekken 7 نیز به چشم می خورد.

اگر شما تا به حال از این سرویس استفاده یا اشتراک آن را تهیه نکرده اید یک فرصت عالی برای شما فراهم شده است، شما می توانید تنها با ۱ دلار برای ۳ ماه از این سرویس استفاده کنید، البته این پیشنهاد از طرف Microsoft تنها برای مدت کوتاهی قابل استفاده خواهد بود.

 

خبرهای جدید در مورد بازی Minecraft Earth

بازی هایی که از قابلیت AR پشتیبانی می کنند در این دوره زمانه یا در مناطقی خاص قابل استفاده هستند و یا اینکه در حال ساخت می باشند، البته در این میان نباید بازی Pokemon Go را فراموش کنیم.

بازی Minecraft Earth قرار است بازی باشد که با استفاده از قابلیت AR به شما اجازه می دهد تا همانند Minecraft سازه هایی را در گوشی همراه خود بسازید که در دنیای واقعی وجود ندارند.

این بازی قرار است ماه بعد یعنی اواسط آذرماه منتشر شود ولی بعضی از کاربران در جاهای مختلف دنیا مانند افرادی که در نیویورک حضور دارند خواهند توانست تا این بازی را زودتر از بقیه تجربه کنند.

 

جزئیات جدید بازی Wastelands 3 + تریلر رویداد این عنوان

بازی Wastelands 3 برای اولین بار در نمایشگاه E3 2019 به نمایش در آمد که در آن زمان نیز یک تریلر معرفی از بازی منتشر شده بود، ولی الآن و در رویداد X019 این بازی یک تریلر جدید با عنوان ۱۹۸۷ دریافت کرده است.

داستان بازی در زمانی روایت می شود که یک Nuclear Winter رخ داده است و دنیا در مرز نابودی قرار دارد، شما در رهبری یک تیم ۶ نفره قرار دارید که ماموریت های متفاوتی را انجام می دهید.

این بازی را می توانید به صورت تم نفره و یا همراه دوستانتان انجام دهید، بازی Wastelands 3 برای کنسول های بازی Xbox One، PS4 و همچنین PC قابل دسترسی خواهد بود.

اگر شما به بازی های سبک نقش آفرینی و یا تاکتیکی علاقه دارید این بازی را به شما توصیه می کنیم.

تریلر ۱۹۸۷ بازی Wastelands 3

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

 

بنا به نظر گیمرها رویداد X019 با معرفی بازی های میان رده و تعداد کم اتفاقات هیجان انگیز نتوانست مورد پسند طرفداران قرار بگیرد.

نقد و بررسی فیلم The Irishman | رمز 32


نقد و بررسی فیلم The Irishman به همراه مقایسه این فیلم با آثار کلاسیک قبلی آقای Martin Scorsese. با گیمر همراه باشید.

 

امتیاز: ۸.۷

امتیاز مردمی : ۹۶%

ستارگان: Robert De Niro ،Al Pacino و Joe Pesci

کارگردان: Martin Scorsese

تهیه کننده: Martin Scorsese

نویسنده: براساس رمان I Heard You Paint Houses نوشته آقای Steven Zaillian

بودجه ساخت: ۱۵۹ میلیون دلار

فروش تا این لحظه: ۲.۶ میلیارد دلار

 

خلاصه داستان

Frank Sheeran (با بازی آقای رابرت دنیرو) در آخرین روزهای عمر خود در یک خانه نگهداری از سالمندان تصمیم به اعتراف در مورد کارهایی که به عنوان یک قاتل مزدور در جوانی برای مافیای آمریکا کرده است می گیرد.

Frank Sheeran و Russell Bufalino (با بازی آقای جو پشی) در دهه پنجاه میلادی با انجام چند قتل قرار دادی تبدیل به یکی از مخوف‌ترین مزدوران شده و در ادامه این محبوبیت، به گروه مافیایی Jimmy Hoffa (با بازی آقای آل‌پاچینو) که از آن‌ها به عنوان پرقدرت‌ترین باند خلاف کاری تاریخ آمریکا یاد می شود، می پیوندند.

خلاصه داستانی The Irishman

خلاصه داستانی The Irishman

از سال ۱۹۵۰ الی ۱۹۷۵ همکاری این سه نفر منجر به دها قتل و سرقت می شود تا این که در سال ۱۹۷۵، Jimmy Hoffa در مرز نابودی و آشکار شدن کاری‌هایی که تا کنون کرده است قرار می گیرد.  حال Frank Sheeran و Russell Bufalino  تصمیمی برای نجات خود از این مخمصه با قربانی کردن Jimmy Hoffa می گیرند ولی…

در کل باید گفت این فیلم داستانی اقتباسی از جریان واقعی مافیا در دهه ۵۰ الی ۸۰ میلادی با تمرکزی دقیق به داستان ناپدید شدن Jimmy Hoffa چند روز قبل از محاکمه دادگاهی اش را روایت می کند. فیلم نامه اصلی فیلم نیز روایتی اقتباسی با تغییرات اساسی در چهار چوب اصلی کتاب I Heard You Paint Houses نوشته آقای Steven Zaillian است که به شیوه ای جذاب به پرده نقره ای آورده شده است.

 

نقد فیلم

اگر شما هم از اجداد فیلم‌های محبوب و معروف امروزی که می توان آن‌ها را اولین تلاش‌های بشر برای خلق برخی از ژانرها و سبک‌ها تلقی کرد، لذت می برید باید گفت امسال بهترین فرصت برای غوطه ور شدنتان در این گونه فیلم‌های نوستالژی ولی نو ساخت است.

آن از فیلم ناب و موفق جوکر (Joker) که با تلفیق تمام المانت های فیلم‌های کلاسیکی همچون مردی که می خندد (The Man Who Laughs) و صد البته فیلم راننده تاکسی (Taxi Driver) توانست به محصولی مستقل ولی در عین حال در ارتباط کامل با آثار به یاد ماندنی کلاسیک دست یابد و آن از فیلم در چمن زار بلند (In the Tall Grass) که حس ترس کودکی مان از فیلم‌های مکعب (Cube) را دوباره زنده کرد.

پشت صحنه فیلم The Irishman

پشت صحنه فیلم The Irishman

ولی خوب وارثین آثار کلاسیک به این دو فیلم ختم نشده و یک فیلم بی نقص دیگر نیز در سبکی بسیار خاص و خاطره انگیز، امسال بازار باکس آفیس جهانی را با تمام قدرت به لرزه در آورده است.


بیشتر بدانید: بهترین و بدترین فیلم های تابستان ۲۰۱۹


این فیلم با شروع اکرانش در چند سینمای خصوصی از آغاز این ماه (ماه نوامبر) و در ادامه انتشارش در سینماهای داخل امریکا و چند هفته قبل با انتشارش در سینماهای اروپایی و گسترش به بازار سینمایی آسیا در کم تر از یک ماه توانسته است به فروش بالایی ۲.۶ میلیارد دلاری دست یابد. انتظار می رود در پایان اکران در چند ماهه اخیر فروش غیر ممکن ۴ میلیارد دلاری به این فیلم اختصاص یابد.

نقد فیلم The Irishman

نقد فیلم The Irishman

ولی این فیلم چه چیزی دارد که در این چند وقته توانسته است همه را به خود جلب کند؟

اگر بالای چهل سال سن داشته باشید و از همان ابتدا شیفته فیلم‌های آمریکایی بود اید، بی شک دوره ای از صنعت هنری سینما را که در آن آقای آل‌پاچینو به سینما حکومت می کرد را به یاد دارید. خوب اگر سی سال سن داشته باشید دوره حکومت آقای رابرت دنیرو را نیز به یاد دارد. بی شک از بازنشستگی ستاره بی همتایی همچون جو پشی نیز با خبر هستید.

صحنه ای از فیلم Goodfellas

صحنه ای از فیلم Goodfellas

خوب حال اگر بگویم کارگردان مطرح سینما یعنی آقای مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) هر سه این ستارگان را در کنار دو جین هنر پیشه و عوامل پشت صحنه مطرح دیگر دور هم جمع کرده است تا فیلمی بر اساس چهار چوب‌های کلاسیک فیلم‌های جنایی و تبهکاری بسازد چه می گویید.

بی هیچ استثنائی نمی توان ارتباط این فیلم را با فیلم Goodfellas انکار کرد. تیم بازیگری و عوامل سازنده یکسان و صد البته کارگردانی یکسان که داستانی مشابه را در دو فیلم هر بار در شکلی متفاوت‌تر روایت می کند، ولی خوب زیبایی این اثر نیز در همین نکته است.

مارتین اسکورسیزی در فیلم The Irishman

مارتین اسکورسیزی در فیلم The Irishman

آقای اسکورسیزی با ساخت این فیلم نشان داد پس از گذشت چند دهه نیز استعداد خود را حفظ کرده است و می تواند فیلمی بی نقص از هر لحاظ را با گرد آوری دوستان و آشنایان خود از دوران جوانی آن هم در سبکی کلاسیک در سال ۲۰۱۹ بسازد که همه را شیفته و عاشق خود کند.


بیشتر بدانید:  موشکافی تریلر فیلم Joker


بله درست است فیلم‌های پر زرق و برقی همچون سری فیلم‌های انتقام جویان (Avengers) و یا فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far From Home) با استفاده ی بی رویه خود از جلوه‌های ویژه توانسته اند در چند ساله اخیر همه توجهات را به خود جلب کنند و یا سری فیلم‌های جان ویک (John Wick) علی رقم وجود اشکالاتی عظیم در ساختار خود با استفاده از ریتم تند و اکشن شان نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته اند، ولی این فیلم با بی اعتنایی به مد و روتین این عصر از صنعت سینما و دهن کجی به تمام چهار چوب‌های عادی امروزی توانسته است به موفقیتی ورای تمام این فیلم‌های ذکر شده برسد.

نگاهی نزدیک به فیلم The Irishman

نگاهی نزدیک به فیلم The Irishman

درست است این فیلم نیز رگه‌هایی از ژانر اکشن را در خود جای داده است ولی همانند سری فیلم‌های جان ویک آن را به طور یک سره و مداوم به نمایش نمی گذارد. در واقع این فیلم از ترکیب اکشن با امضای شخصی آقای اسکورسیزی یعنی لحظات خشن و تاریک به عنوان یک ترکیب میان برنامه ای برای چسباندن تکه‌های داستانی خود استفاده می کند.

درست است عمده بودجه فیلم در راستای استفاده از جلوه‌های ویژه صرف شده است، ولی در این فیلم خبری از سکانس‌های چند ده دقیقه که فقط با استفاده از چند هنر پیشه در مقابل یک پرده سبز ساخته شده اند نیست.

در نقد فیلم The King گفته شد که حدود ۴۵ دقیقه از مدت ۲.۳۰ ساعته فیلم بی استفاده و اضافی است ولی در مورد مدت زمان غیر عادی ۳.۳۰ دقیقه ای فیلم The Irishman که حتی یک ساعت از فیلم The King نیز طولانی‌تر است باید گفت حتی یک دقیقه از فیلم نیز اضافی و بیهوده نیست.

رابرت دنیرو در فیلم The Irishman

رابرت دنیرو در فیلم The Irishman

تمام سکانس‌های فیلم به لطف اسطوره تدوین فیلم‌های هالیوودی یعنی آقای فلمی شوماخر در بهترین مکان، زمان و شکل خود قرار دارند و هیچ ایرادی نمی توان در مورد آن‌ها گرفت.


بیشتر بدانید: نگاهی نزدیک به فیلم In the Tall Grass


به هیچ وجه فکر نکنید فیلم به علت زمان طولانی خود قرار است به کندی پیش رود، در این فیلم داستان به قدری به سرعت به جلو می رود که در مواقعی از تعداد اتفاقات در حال به وقوع پیوسته سر گیجه خواهید گرفت. البته گنگ بودن برخی از اتفاقات تعبیه شده در فیلم در راستای غافل گیری آخر فیلم که به علت اسپویل شدن به آن نخواهیم پرداخت بوده و هیچ ایرادی در فیلم نامه وجود ندارد.

جلوه های ویژه استفاده شده در فیلم The Irishman

جلوه های ویژه استفاده شده در فیلم The Irishman

اگر بی توجهی به گذشته برخی از شخصیت‌های فرعی را در نظر نگیریم همان گونه که گفته شد می توان فیلم نامه فیلم The Irishman را از هر لحاظ بی نقص تلقی کرد. در مقابل این ایراد، توجهی که به سرگذشت شخصیت‌های اصلی در فیلم شده قابل مقایسه با یک سریال چند فصلی است که در طی سالیان متمادی پخش شده. میزان توجه به مسائل جزئی، سرگذشت افراد و میزان گفت و گو های صورت گرفته در این فیلم بی حد و مقدار است.

البته نباید بازی شاهکار سه ستاره اصل این فیلم را در زیبا جلوه دادن این سبک روایت را از یاد برد.

بازیگران فیلم The Irishman

بازیگران فیلم The Irishman

همان گونه که در ابتدا اشاره شد بخش عظیمی از بودجه فیلم صرف استفاده از جلوه‌های ویژه برای جوان سازی شخصیت‌ها در طول خط زمانی خواص فیلم شده است. تجربه حس دوباره جوانی در شخصیت‌هایی که نزدیک به نیم قرن از دوره اوجشان در سینما گذشته است را تنها در این فیلم می توانید تجربه کنید.

علاوه بر این سکانس‌های انفجار، تیر اندازی و… که با استفاده از جلوه‌های ویژه طراحی شده اند نیز از هر لحاظی بی نقص و زیبا هستند.

 

نتیجه گیری

در کل باید گفت آقای اسکورسیزی حتی پس از گذشت چندین دهه از آغاز حکم فرمایی خود بر صنعت سینما باز هم جوهره هنری خود را حفظ کرده است و این بار در سال ۲۰۱۹ با ساخت این فیلم و با بهره جویی از یک مثلث هنری یعنی داستان ناب، استفاده درست از جلوه‌های ویژه و صد البته تیم بازیگری متخصص باری دیگر یک اثر به یاد ماندنی و شاهکار را به صنعت سینما معرفی کرده است.

نقد و بررسی فیلم The Irishman

نقد و بررسی فیلم The Irishman

بله درست است مدت زمان ۳.۳۰ ساعتی فیلم از حد نساب طولانی‌ترین فیلم‌های امروزی فراتر رفته است و گفتگو‌های بسیاری در فیلم وجود دارند، ولی خوب اگر حتی کمی با هنر سینما آشنایی داشته باشد می دانید که این فیلم در تعادلی مقدس و فرای فیلم‌های بلاک باستری امروزی قرار دارد و سند این گفته فروش ۲.۶ میلیارد دلاری این فیلم در کم‌تر از یک ماه است.